Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Artık hergün…

Artık hergün…
  • 20.10.2020
  • 284 kez okundu

İçişleri Bakanlığı, Valiliklerden KOVİD denetimlerinin bundan böyle hergün yapılmasını istedi

İçişleri Bakanlığı yeni bir genelge ile koronivirüs’e yönelik önlemlerin aralıksız sürdürülmesi yanı sıra denetimlerin de aralıksız yapılmasını istedi Bugünkü denetimler: Otogar, okul servisleri, şehir içi yolcu taşıyan araçlar ile garlar, havalimanına olacak.
İçişleri Bakanlığı denetim trafiğinde bir haftalık takvimi belirledi ve Valiliklere gönderdi. Valilikler kanalıyla uygulamaya konulan her günkü denetimlerle ilgili program şöyle:
DÜN: Umuma açık dinlenme yerleri, eğlence yerleri, kafe, restoran gibi mekanlar.
SALI: Şehir içi ve şehirlerarası yolcu taşımacılığı yapılan her türlü toplu ulaşım araçları, okul servisleri, havalimanı, otogarlar, köy garajları.
ÇARŞAMBA: Organize sanayi bölgeleri başta olmak üzere işçi çalıştıran fabrika, işletme vb. yerler ile personel servisleri.
PERŞEMBE: Tanılı yada temaslı olması dolaysıyla izolasyona tabi tutulan kişiler kontrol edilecek.
CUMA: AVM’ler, cami, mescitler, halı sahalar, spor tesisleri denetlenecek.
CUMARTESİ: Vatandaşların kalabalık halde bulunabildikleri kamuya açık alanlarda Ör. Cadde, sokak, park, bahçeler, piknik alanları, Pazar yerleri, sahillerde denetim.
PAZAR: Berber-kuaför, güzellik merkezleri, internet kafeleri, salonlar, nikah salonları, lunapark, tematik parklar denetimi.
Genelgede ayrıca; özellikle kapalı alanlarda sıklıkla havalandırma yapılması hatırlatılırken, vatandaşlara anons ve duyurular ile bir kez daha hatırlatılarak havaların soğumaya başlamasıyla birlikte kapalı alanlarda yoğunlaşmaların artacağı öngörüsünün hatırlatılması. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ