Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Artık Sanat Galerilerimiz de Var

Artık Sanat Galerilerimiz de Var
  • 20.03.2019
  • Artık Sanat Galerilerimiz de Var için yorumlar kapalı
  • 372 kez okundu

MKÜ-GSF’de Açılış Yapıldı

Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerilerinin açılışı gerçekleştirildi. Üniversite Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Galerilerinin açılışı, Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi’nin açılışı ile birlikte gerçekleştirildi.
Sanat galerilerinin açılışında bir konuşma yapan, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, sanatın ve sanatçının önemini vurgulayarak, galerilerin üniversiteye kazandırılmasında emeği geçenleri kutladı. Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz ise konuşmasında, geniş vizyonu ile sanata ve tasarıma teveccüh göstererek, üniversitede sanatın, estetiğin, tasarımın ve kültürel faaliyetlerin görünür olmasını sağlayacak olan Sanat Galerilerinin tahsisi nedeniyle, Hatay MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya’ya teşekkür etti.
Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Elemanları Sergisi’nde yer alan eserlerle ilgili eser sahiplerinden bilgi alan Rektör Kaya, sergiden memnuniyetini dile getirirken, sergiye yoğun ilgi gösteren akademik, idari personel ve öğrenciler, açılışta renkli sahneler oluşturdu.
Açılış, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seval Yavuz’un, sergiye eserleriyle katılım sağlayan öğretim elemanlarına Teşekkür Belgesi vermesiyle sona erdi.-Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ