Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,43 / Satış: 8,47
€ EURO → Alış: 9,93 / Satış: 9,97

Artık Yayladağı’nda da deniz turizmi

Artık Yayladağı’nda da deniz turizmi
  • 11.09.2021
  • 171 kez okundu

Bakanlıktan Yayladağı Belediyesine Hibe

2 tekne…

Tarım ve Orman Bakanlığı Balıkçılık Genel Müdürlüğü, biri 11 metre, diğeri 9 metre uzunluğunda 2 adet tekneyi Yayladağı Belediyesi’ne hibe olarak tahsis etti.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, hibe iki tekne ile ilgili şu bilgiyi verdi:
“Gözlüce-Fenk Dalış Merkezi’nde ve Karamağara koyu gezi ve restoran alanında hizmet verecek olan teknelerimiz, Samandağ Limanı’nda bakım ve onarımlarının ardından, Yayladağı Belediyesi’ne bağlı olarak, deniz turizminin geliştirilmesi için faal çalışacaktır. İlçemize hayırlı olsun.”
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, ilçe sınırları içerisinde yer alan, denizin berraklığıyla göz dolduran ve mavi ile yeşili bir arada buluşturan, doğasıyla da dikkat çeken, saklı cennet olarak anılan Karamağara Koyu’nda teknelerle deniz turizminin arttırılmasını amaçladıklarını bildirdi.
Yayladağı Belediye Başkanı Mehmet Yalçın, 2 teknenin hibe alınması sürecinde Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik’in önemli katkıları olduğunun altını çizerek, “Milletvekilimiz Sabahat Özgürsoy Çelik’e teşekkür ediyoruz. Bizlere bu konuda çok destekleri oldu. İlçemizde deniz turizmi ile alakalı, Gözlüce Fenk bölgesinde Dalış Akademisi Projemiz var. Bu projeye bir adet tekne gerekiyordu, dalış alanlarına varmak için. Yine ilçemize bağlı Karamağara’da güzel bir koyumuz var. Orada da restoran ve gezi amaçlı kullanmak üzere bir adet tekneye sahip olmuş olduk. İlçemize hayırlı uğurlu olsun.”
AK Parti Hatay Milletvekili Sabahat Özgürsoy Çelik ise Yayladağı ilçesini deniz turizmi ile buluşturmak üzere bu girişimi yaptıklarını kaydetti ve şunları aktardı:
“Yayladağı ilçemiz, Hatay’ımızın çıkmaz sokağı gibiydi. Ama bunu aşma adına, öncelikle tarım sektöründe büyük adımlar attık. Bu adımları atmaya, tarım-sanayi sitemizle başladık. İlçemizde, mantar ve çilek seraları hakikaten tarımda önemli bir noktaya geldi. İhracatta önemli bir noktaya geldik. Hem şehrimize, hem ülkemize katma değer olarak katkılar sağlamakta. Bunun için de önemli tohumların atıldığını inanıyorum.
Bu noktada, tüm Türkiye’deki ve dünyadaki dalış sever kardeşlerimizi Yayladağı’na bekliyoruz. Yayladağı’ndaki Karamağa Gözlüce Fenk bölgesindeki bu dalış merkezleri toplam 28 adet farklı bölgede sporseverler için bir alan yarattı. Meksika’dan sonra Türkiye noktasında baktığımızda, çok önemli güzel dalış merkezleri var. Hatta henüz keşfedilmeyen ve yeni keşfedilmiş olan dalış alanları var. Ben; ilçemize, şehrimize, ülkemize önemli katkılar sunacağına inanıyorum. Tüm dünyadaki dalış severleri Yayladağı’na bekliyoruz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ