Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

Asi için ‘temiz’ mi dedik?

Asi için ‘temiz’ mi dedik?
  • 02.08.2019
  • 813 kez okundu

Peki Ya Eldekiler!

Antakya kent merkezinden geçen Asi Nehri’ne tekne indiren ve tekne gezileri için de sinyal verenlere sormak gerek! Aynı kent merkezinin Asi kısmında biriken çöpler için ne yapacağız?

Asi Nehri’nin kent merkezini temiz bir hale getirmek için yoğun bir çalışma süreci geçiren Hatay Büyükşehir Belediyesi, ulaşılan ‘temiz nehir’ tablosuna vatandaş katkısı sağlamak için de, nehir boyunca diktiği uyarı levhalarıyla çağrıda bulundu. Nehrin temiz tutulması için ortaya konan çabaya katkı bekleyen yerel idarenin çağrısına rağmen, nehrin, birçok noktada biriken çöpler nedeniyle eski haline döndüğünü söyleyenler ise hep tekrar edilende durmayı sürdürüyor.Bir vatandaşın eleştirisi de tavsiyesi de bu yönde:
“Şunu anlamak lazım artık! Biz, hizmetin en iyisini de versek, vatandaş olarak buna uygun bir davranış modeli bir türlü geliştiremiyoruz. Peki, gökten mi düşüyor tüm bu çöpler? Bakın, birçok yerde birikmiş plastikler ve daha fazlası var. Birçoğu da alışveriş merkezinden çıkanlar ne yazık ki! Kimi kahve içiyor, kimi su, kimi kola, kimi başka bir şey yiyor, ama kalan çöpünü nehre savuruyor. Olması gereken ne mi? Gördünüz mü, çöp atanı? Ceza yazacaksınız! Bunun başka çaresi yok! Var mı? Eldeki ‘yok’ diyor! Öyle ‘Zabıtamız iş yapıyor’ demesinler! Bu kadar kirli bir memlekette iş yapılsaydı eğer, ne siz hep aynı şeyleri yazardınız, ne de biz hep aynı şeylerden şikayet ederdik!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ