Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

Asi Lağım Suları Bunaltıyor…

Asi Lağım Suları Bunaltıyor…
  • 29.06.2018
  • 1.303 kez okundu

İnşaat Mühendisi gözüyle Antakya’mız, Hatay’ımız!

Antakyalı İnşaat Mühendisi Eşref Taner Özkaya, kentin merkezinden geçen Asi Nehri’nin bugünkü durumunun lağım sularıyla dolu olması, çıkardığı koku ve görüntüsü ile Antakya, Defne ve Hatay halkının hak etmediği çirkinlikte olduğunu belirtti.
Kendi sosyal medya hesabından ilimizde görevli yerel yöneticilerle ilgili değerIendirmede bulunan İnşaat Mühendisi Eşref Taner Özkaya’nın son derece ilginç tespit ve görüşleri şöyle:
“Hatay’ımız, Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuştuğunda sorunların süratle çözüleceğini umarak çok sevinmiştik! Şehirleşme anlamında ciddi hizmetler görecek, modern kentler sınıfına atlayacaktık! Buna karşın hiçbirimiz, geçmişten gelen meselelerimizin sihirli bir değnek dokunuşuyla anında sonlanacağı beklentisinde değildik. Elbette alt yapı çalışmaları zaman alacak ve hizmetlerin külfeti olarak bir takım sıkıntılara katlanacaktık! Örneğin Gaziantep, Mersin, Kahramanmaraş gibi illerimiz de aynı aşamalardan geçerek zorlu süreci en çok 2 yıl zarfında tamamlamıştır.
Hatay Büyükşehir Belediyesi 5.yılına girmiş bulunmakta! Delik deşik yollar, toz duman, düzensiz akan sular, ha babam kazılan sokaklar bir yana, adıyla nam salmış Asi Nehri’mizin yaydığı lağım kokusundan bunalmış durumdayız!
Sorumlu veya yetkili her kimse top çevirmeyi, laf ebeliği ve cambazlık yapmayı bıraksın da kendine gelsin hele!
İnsanların ciğerlerine b.k kokusu enjekte etmek 21.Asır’da kabul edilebilecek bir hal değildir! Siyaseti ego makamı, mevki, etrafını kayırma, lüks hayat, caka satma diye görenlere görev başı yaptırdığımız sürece olacağı budur. Ne ekersek onu biçeriz!” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ