Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,33 / Satış: 8,36
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

AŞI ZAMANI diyendeyiz… Bakan Koca’dayız…

Tamer Yazar
Tamer Yazar
  • 10.06.2021
  • 102 kez okundu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Pekin – Ankara hattında ister istemez yükselen UYGUR Türkleri meselesi yüzünden aşı gecikince, Hataylı Bilim İnsanı Uğur Şahin’e kırılan direksiyonun Alman halinde durup “ARTIK AŞIMIZ VAR” dediğinden beri, aşılama hız kesmedi !

Hatta açıklamalar da ardı ardına geldi !

Mesela…

“Bir meslek grubu daha aşı programında yerini alıyor… Üniversitelerimizin Eylül’de yüz yüze eğitime başlayabilmesi için, öğretim üyelerimizin ve üniversite personelinin aşılanmasına da yarın başlıyoruz… Bu güce güvenin…”

Demiş Koca, demesine de…
Ben, o GÜVEN denende durdum !
Dururken de, ister istemez bir şey sordum !

Hatta bunu kendisiyle de paylaştım…

Dedim ki >


Sadece Devlet Üniversiteleri mi, yoksa Vakıf Üniversiteleri de mi ? Soruyorum… ÇÜNKÜ ! Biz Gazetecileri de aşılama sınıfına alırken, SARI (TURKUAZ) BASIN KARTLI olanlar ve OLMAYANLAR (bizler) olarak ayırdınız da ! O yüzden, OLMAYAN bizler hala beklemedeyiz ! Bilelim !

Ardından bir açıklama daha yapmış, Koca !

Demiş ki >

“Aşı programımızda bir grubun daha aşılanmasına başlıyoruz… Müzisyen, film ve dizi prodüksiyon ekipleri, yarından itibaren aşı olmaya başlayabilecekler… Her geçen gün, yeni meslek ve yaş grupları eklenerek, ülkemizi en kısa sürede salgın gündeminden çıkaracağız… Bu güce güvenin…”

Dediğim mi ?
Değişmedi…


Sadece TRT FİLM & DİZİLERİN prodüksiyon ekipleri mi, yoksa ÖZEL / MUHALİF kanalların prodüksiyon ekipleri de dahil mi ? Soruyorum… ÇÜNKÜ ! Biz Gazetecileri de aşılama sınıfına alırken, SARI (TURKUAZ) BASIN KARTLI olanlar ve OLMAYANLAR (bizler) olarak ayırdınız da ! O yüzden, OLMAYAN bizler hala beklemedeyiz ! Bilelim !

Aslında, açıklanan her AŞI grubu tasnifinde soruyorum…

SORUM da SORGUM da değişmiyor, kendi adıma…
Beni diğerlerinden ayıranın verdiği rahatsızlık değişmiyor…

Bana, “SANA, GAZETECİLİK KARTINI BEN Mİ VERDİM” diye soran bir Ankara nezdinde, Gazeteciliğimin sorgulandığı bir memleket coğrafyasında, AŞI hakkımı da o TASNİF üzerinden alıp alamama halimin verdiği ÖFKE de değişmiyor…

Konu, HADİ AŞI OLAYIM değil !
Konu, EŞİTLİK ve ADALET !
Konu, ÖTEKİLEŞTİRME !

Ve bunun da devlet eliyle yapılıyor olması…

Bir AZINLIK grubu medya organında Gazeteci olan bir arkadaşımın dediği gibi…

“Siz, TURKUAZ kartlarınız yok diye aşılama grubu dışında bırakılmanın ÖTEKİLEŞTİRME yarattığından bahsediyorsunuz… Bir de bizi düşünün ! Ermeni, Rum ya da Yahudi bir Gazeteci olduğunuzda, size bakışı düşünün ! Belki biliyorsunuz ya da farkındasınız ! Gazetelere resmi ilan dağıtımında yetkili devlet kurumu olan Basın İlan Kurumu, azınlık basınına resmi ilan vermez, MADDİ yardım yapar… En büyük finansal getiridir halbuki o ilanlar ! Sizi ayakta da tutandır bir bakıma ! O yüzden, ÖTEKİLEŞTİRİLİYORUZ demeyin ! Bunu gerçekten de yaşayanlara haksızlık ediyorsunuz çünkü…”

Haklı…

Sustum…
Kelimelerimi geri aldım…
Eldeki adına ise UTANDIM !
Yapılan her şey adına UTANDIM !

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ