Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,57 / Satış: 7,60
€ EURO → Alış: 8,94 / Satış: 8,97

Asi’deki işgalin sonu Nereye Varır?

Asi’deki işgalin sonu Nereye Varır?
  • 30.11.2019
  • 595 kez okundu

Asi Nehri’nin Antakya kent merkezinden geçtiği noktalara, geride kalan yerel seçimler sırasında yerleştirilmeye başlanan ve sayıları hızla artan dijital reklam panoları, kent estetiği başlığında eleştiri konusu.

Sayıları birkaç tane ile başlayan, ancak son dönemde yapılan yeni eklemelerle ciddi bir rakama ulaşan ‘dijital reklam panoları, vatandaşın da gündeminde.
Asi Nehri’nin Antakya kent merkezinden geçtiği bölgede yaşanan bu duruma işaret eden bir turizmci, durumu eleştirirken, kenti yönetenlere seslendi:
“Bu durum, son dönemde eleştiri konusu. Aslında bu tartışma öyle sanıldığı gibi yeni başlamadı. Son yerel seçimler zamanı, reklam amaçlı, sessiz sedasız bir şekilde yerleştirildiler, Asi kenarlarına. Ardından da sayı arttı da artı! Ardı arkası gelmedi. Aslında bu konuda yaşanan kontrolsüzlük de ayrı bir tartışma konusu. Zira gece bu bölgelerde yürüyen insanları da, bu şehirde konaklayan misafirlerimizi de bu atmosfer rahatsız ediyor. Şikayetler bize gelmiyor değil! Zira inanılmaz bir ışık patlaması yaşanıyor, bu reklam panolarının olduğu yerlerde.
Açık açık, onca para harcanan Asi Nehri’nin peyzajını sıfırlıyoruz bu haliyle. Peki, onca toplantı ve turizm çalıştayları ne işe yarıyor? Madem herkes ayrı bir kent yönetimi sergileyecek ve kimse kimseyle koordine içinde çalışmayacaksa!” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ