Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Asi’nin yükselen debisi,

Asi’nin yükselen debisi,
  • 27.01.2018
  • 1.238 kez okundu

Cevapları da sürükler mi?

Son dönemde artan yağışların etkisiyle su seviyesi artan Asi Nehri’nin coşkulu bu son haline bakanlar, daha düne kadar, suları çekilen nehrin açığa çıkan toprak zemini üzerinde duran bir Roma fısıltısını hatırlatıyor.

‘Ne oldu’ ya da ‘ne yapıldı’ bilinmiyor ama, ‘ne bir şey yapıldı ne de yapılacak’ diyenlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla!
İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün, gündeme iliştirilen su ana kadar ki hiçbir soruya cevap eklememesini değerlendiren Antakyalı bir turizmciye, sular altında kalan ve ne olduğu konusunda hala ‘resmi’ tek bir açıklama yapılmayan ‘parça’ya ilişkin ne düşündüğünü sorduk. Cevap mı?
“Siz hala orada mısınız? Aslında emin olun, hatta ben kesinlikle çok eminim… Bu şehir, hak ettiğini yaşıyor. Ne daha eksiğini ne daha fazlasını! Ama hak ettiğini… Niye mi? Bu kenti yönetenler, ‘sorgusuz-sualsiz’ her istediklerini ‘istedikleri şekilde’ yapabildikleri ve ‘vatandaş’ ya da ‘seçmen’ kimliğinden o ‘her istediklerini yapabilme özgürlüğüne’ yönelik tepki almadıkları sürece, bunlar da buna benzer şeyler de yaşanmaya devam edecek. Bu sizin son haberinize ekli mozaik eserdeki bozulma gibi! Başka bir ülkede olsa, resmi açıklama yapılır. Düşünün ki, sergi alanında bir mozaik bu halde! Ne oldu? Haberi yapıldı ve unutuldu! Sizi arayan oldu mu? Kamuoyuna yönelik bir değerlendirme oldu mu? Olmadı! Asi’deki o ‘taş’ yapı için ‘Roma’ mı diye sordunuz ya, ondan da bir şey beklemeyin! Hatta emin olun, suların akıntısı içinde kaybolup gitse onun için de hayırlı olur! Nehrin çamurlu suları içine gömülmesi, sahipsiz kalmasından iyidir? Değil mi?” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ