Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

ASKOM Buluşması

ASKOM Buluşması
  • 29.11.2019
  • 251 kez okundu

İlimizdeki, özellikle hastanelerdeki acil sağlık hizmetlerinin koordinasyonun ele alındığı, kısa adı ASKOM olan Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Komisyonu toplandı. Toplantı, İl Sağlık Müdürlüğü’nde gerçekleşti.
Acil Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi Komisyonu, 2019 yılı Kasım ayı toplantısını, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Uzm.Dr. Emin Güler başkanlığında, Davud-i-Antaki Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi.
Toplantıya; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ebru Akçora, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dt. Gökçe Tuba Deniz ile Kamu ve Özel Hastanelerin yöneticileri katıldı. ASKOM toplantıları, Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği’ne istinaden, il içinde yer alan kamu hastaneleri, özel hastaneler, 112 acil sağlık hizmetleri ve üniversite hastanesi arasında işbirliği ve koordinasyonun sağlanarak, daha hızlı ve etkin acil sağlık hizmetlerinin sunumunun sağlanması amacı ile her ay rutin olarak yapılıyor.
Bu kapsamda; il içinde yapılan ambulans sevkleri, hastane acillerine yapılan müracaatlar, acil vaka müdahalelerinin istatistikleri ve acil sağlık hizmetleri ile ilgili öneri ve şikayetler değerlendirildi, plan ve programlar hazırlanarak, tüm katılımcıların görüşleri alınarak toplantı sona erdi. -Yusuf Cemil Karaçay-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ