Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Ata İçin Koştular

Ata İçin Koştular
  • 09.11.2019
  • 707 kez okundu

İSTE’de gerçekleşen “Atatürk’ü Anma” koşusunda; erkeklerde Sefa Dağlı, kızlarda Elif Leyla Korkmaz ile Akademisyenlerde Muhammed Soydaş birinci oldu.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) öğrenci ile akademisyenleri, Ulu Önder Atatürk için koştu. “10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Anlama Etkinlikleri” kapsamında İSTE Merkez Kampüs içerisinde oluşturulan parkurda, öğrenciler ve personelin katılımıyla, “Atatürk’ü Anma Koşusu” gerçekleştirildi.
10 Kasım Atatürk’ü Anma ve Anlama Etkinlikleri kapsamında, İSTE Beden Eğitimi Bölüm Başkanı ve Spor Koordinatörü Öğretim Görevlisi Sıtkı Kahvecioğlu’nun koordinasyonu ile Bireysel Sporlar Topluluğu tarafından Merkez Kampüs’te hazırlanan parkurda düzenlenen “Atatürk’ü Anma Koşusu”, Barbaros Hayrettin Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesi önünden başladı. Koşu, Rektörlük girişinde son buldu. Erkekler, kadınlar ve personel olarak 3 kategoride yapılan koşuda dereceye girenler, yapılan ödül töreniyle madalyalarını aldılar.
Yarışma sonunda; erkek öğrenciler, kız öğrenciler ve akademisyenler olmak üzere, 3 kategoride ilk 3’e giren başarılı atletler şöyle sıralandı:
ERKEKLER:
1. Sefa Dağlı- Turizm Fakültesi Öğrencisi
2. Fahri Kazan-İsk. MYO Öğrencisi
3. Batuhan Çevikkaya-Deniz Ul. İşl. Müh.
KADINLAR:
1. Elif Leyla Korkmaz-Deniz İşl.Mühendisliği
2. Remziye Bayram- Deniz İşl.Mühendisliği
3. Mera Küçüközer- Deniz Ul., İş. Müh.
İDARİ PERONEL:
1. Dr.Muhammet Soytaş-Turizm İşl. Otelcilik Öğr. Üyesi
2. Emrullah Aydın-İdari Mali İşler Pers.
3. Öğr.Gör. Özkan Akar-Denizcilik MYO Öğr.Gör.
İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli, birinci olan yarışmacılara madalyalarını taktı. Yarışmada ikincilik ve üçüncülük olmak üzere, derece alan yarışmacılara madalya ve ödüllerini; İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tolga Depci, İSTE İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nazif Çalış, İSTE Genel Sekreteri Yahya Kılıç, İSTE Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hasan Ümit Büyükdemir ve SKS Daire Başkanı Kürşat Ergen ayrı ayrı takdim ettikten sonra, toplu fotoğraf çekimi yapıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ