Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Atakaş’tan eğitime katkı

Atakaş’tan eğitime katkı
  • 15.11.2019
  • 1.121 kez okundu

Atakaş, İskenderun’daki iki okulda, onarım ihtiyaçlarını giderme adına Valilikle protokol imzaladı.

Atakaş Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, İskenderunlu Hayırsever İş İnsanı Recep Atakaş, daha önce yaptığı “eğitime katkı destek olma” uygulamasını sürdürüyor.
İskenderun Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde yaptırılacak olan Gemi Yapımı Atölyesi ile öğretim binası ve eklentilerinin onarımı için bu kapsamda düzenlenen protokole; Vali Rahmi Doğan, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan ile hayırsever insan Recep Atakaş imza attı.
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hayırsever İş Adamı Recep Atakaş ile Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Gemi Yapımı Atölyesi inşası ile okulun öğretim binası ve eklentilerinin onarımı için İskenderun Valilik Çalışma Ofisi Toplantı Salonu’nda düzenlenen protokole, Vali Doğan’ın yanı sıra İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, İl Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, Hayırsever İş Adamı Recep Atakaş ve Okul Müdürü ile Müdür Yardımcıları katıldı. Protokolde konuşan Vali Doğan, şunları söyledi:
“Sefa Atakaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, zaten Recep Bey tarafından yaptırılmış bir okuldur. Burada yeni bir atölye yapılacak ve mevcut binaların bakım ve onarımı gerçekleştirilecek. Ben, hayırlı ve uğurlu olsun diyor, Recep Atakaş Bey’e teşekkür ediyorum. Bu tür yatırımlarla, hem gelecek nesillere örnek oluyor hem de kamu adına yapmamız gereken yatırımları yaparak bir nebze olsun katkıda bulunuyorlar. Ben, Hatay halkı adına da şükranlarımı sunuyorum.”
Hayırsever İşadamı Recep Atakaş ise, başta Vali Doğan olmak üzere, İl Milli Eğitim Müdürlüğüne, Okul İdaresi’ne ve protokolün imzalanmasına vesile olan herkese teşekkür etti. İşadamı Atakaş, “Ayrıca ilimizde göreve başladığı günden itibaren, çok çalışarak kısa zamanda çok işler yapan Sayın Valimize, 40 yıldır konuşulan ancak bir türlü gerçekleştirilemeyen Samandağ – Arsuz Karayolu için sizlerin huzurunda tekrar teşekkür etmek istiyorum” dedi.
İmzalanan protokole göre, öğretim binası ile eklentilerinin bakım ve onarım çalışmaları, öğrencilerin okulda bulunmadığı ara tatiller ile yaz tatilinde gerçekleştirilecek olup, 2020-2021 Eğitim-Öğretim döneminde teslim edilecek. Gemi Yapım Atölyesi’nin inşasına ise, proje revizelerinin tamamlanmasının ardından başlanması ve 12 ay içerisinde tamamlanıp teslim edilmesi öngörüldü. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ