Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,73 / Satış: 6,75
€ EURO → Alış: 7,54 / Satış: 7,57

Atatürk Büstüne Saldırı…

Atatürk Büstüne Saldırı…
  • 08.04.2020
  • 650 kez okundu

ADD Hatay Şube Yönetimi, saldırıyı kınadı, faillerin adalet önüne çıkarılmasını istedi.

Reyhanlı Osman Gazi Lisesi okul bahçesinde bulunan Atatürk büstü, kimliği belirlenemeyen kişi veya kişilerce saldırıya uğradı. Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Hatay Şube Yönetimi saldırıyı sert bir dille kınarken, faillerin bir an önce adalet önüne çıkarılmasının gerekliliğini bildirdi.
Birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bugünlerde Atatürk büstüne saldırı düzenlenmiş olmasının tesadüf olmadığının belirtildiği açıklamada şunlara yer verildi:
“Karşı devrim süreciyle birlikte, her fırsatta ülkenin kurucu değerlerine, kurucusuna belli çevrelerce planlı ve bilinçli saldırıların organize edildiği bilinmektedir. Ne yazık ki bu saldırılar, son dönemde daha sıklıkla ve organize biçimde görülmeye başlanmıştır. Belli ki, Reyhanlı Osman Gazi Lisesi okul bahçesinde bulunan Atatürk büstüne saldırma cesaretinde bulunan güruh da bu faaliyetini planlayarak ve bazı kesimlerden de destek alarak gerçekleştirmiştir.
Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, Reyhanlı Osman Gazi Lisesi okul bahçesinde bulunan Atatürk büstüne saldırı düzenleyen güruhun bir an önce tespit edilerek adalet önüne çıkarılmasını beklemekteyiz. Bu tür saldırıların, Atatürkçü düşünceyi zayıflatmak yerine daha da güçlendireceğini, Reyhanlı Atatürkçü Düşünce Derneği Şubemizin de bu saldırıyı gerçekleştiren kişilere yönelik her türlü girişimde bulunacağını kamuoyu ile paylaşmak isteriz.”  Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ