Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

Atay ve Yayman arasında

Atay ve Yayman arasında
  • 20.07.2019
  • 849 kez okundu

İstenmeyen Polemik

Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir araya gelen Hatay’ın AKP, CHP ve MHP’li Vekilleri, sorunların ortak çözümü için umut veren bir aile fotoğrafı paylaştılar. Ancak fotoğraftaki ‘1’ eksiklik, yerini istenmeyen sert bir polemiğe bıraktı!

Mevcut sorunlara ortak çözümler için birlik ve beraberlik mesajı veren ve bu mesajı da, Ankara’da bir araya gelerek perçinleyen Hatay’ın AKP, CHP ve MHP’li Vekilleri adına kısa bir not paylaşan Hüseyin Yayman, “Medeniyetler şehri Hatay Milletvekillerimizle bir araya gelerek, şehrimizin meselelerini ve çözümlerini konuştuk” demiş, bundan sonrasına işaret etmişti:
“Farklı partilere mensup Milletvekilleri olarak, ‘Söz konusu Hatay’sa gerisi teferruattır diyerek’, daima bir ve beraberiz. Hatay’ımız için daha çok çalışacağız.”
Ancak Ankara buluşmasında verilen ‘Hatay Aile Fotoğrafı’nda yer almayan Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Vekili Barış Atay’ın neden bu önemli buluşmada olmadığına dair açıklama, yine Atay’ın kendisinden geldi. Oldukça sert bir twitter mesajı ile Ankara’daki buluşmaya Hüseyin Yayman üzerinden kısa bir not etiketleyen Barış Atay, “Meclis’te konuşturmama çabasına ek olarak, Hatay vekilleri ile yaptığınız toplantıyı da haber verme gereği duymamışsınız. Konuşacaklarımızın sizi rahatsız edeceğini biliyoruz. Hatay halkının, seslerini duymak istemediğiniz kısmının sesini size duyurmayı biliriz biz, Hüseyin Yayman” dedi. Ancak bu ifadeye Yayman’dan cevap gecikmedi! “Siz, beni tehdit mi ediyorsunuz?”
Durumu izleyen her iki Vekil’in takipçileri de polemiğe ve yaşanan tartışmaya dahil olurken, yaşananların Hatay’a katkı değil zarar olarak döndüğü konusunda herkes hemfikirdi. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ