Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ATB Seçimleri 1 Nisan Pazar günü

ATB Seçimleri 1 Nisan Pazar günü
  • 27.03.2018
  • 786 kez okundu

Kuseyri yeniden aday değil!

Antakya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı M.Ali Kuseyri, tercihini “değişimden yana” kullanmak suretiyle yeniden başkanlığa adaylığını koymayacağını açıkladı.

ATB’de Başkan Adayı Ali Celal Mursaloğlu, Meclis Başkan Adayı da Veliş Bahadırlı

Antakya Ticaret Borsası Genel Kurulu hafta sonunda yapılıyor. 1 Nisan Pazar günkü seçimler öncesinde, 13 yıldır bu görevi yürüten Başkan Mehmet Ali Kuseyri, yeniden aday olmayacağını açıkladı ve tercihini değişimden yana kullandı. Kuseyri’nin, bu kararı ile beraber, ilimizde yıllarca koltuklarını koruma adına türlü türlü gerekçelerle her dönemde başkan adayı olan onlarca STK başkanına örnek olması bekleniyor.
Kuseyri, dün yeni başkan adayları Ali Celal Mursaloğlu ve Veliş Bahadırlı yanı sıra, bazı Meclis üyelerinin de katıldığı bir basın toplantısı yaptı.
Konuşmasına, “Bugün benim için anlamlı ve onurlu bir gün. Beni yetiştiren bu topraklara hizmet etmekten, bir Hatay sevdalısı olmaktan, bu şehri geleceğe taşıyacak vizyon projelerini üretmekten ve bunların sonuçlarını almaktan her zaman mutluluk duydum” diyerek başlayan ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, görev yaptığı dönemlerde sürekli şehrin, ticaretin, tarımın ve sanayinin rekabet gücünü artıran her çalışmayı önemsediğini ve projelendirdiğini, temsil görevini üstlendiği Hatay tarımını ve sanayisini her zaman daha ileri taşımak ve vizyonunu genişletmek için çalıştığını anlattı.
Kuseyri, şöyle devam etti:
“13 Yıl, Ticaret Borsası’nda başkanlık görevi ve 4,5 yıl da Hatay’ı temsil adına TOBB Yönetim Kurulu üyeliği yaptım. Ayrıca 5 yıldan bu yana TOBB Strateji Geliştirme Yüksek Kurul üyeliği ve TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundum. Görevlerim boyunca bu şehre, ülkeme ve sanayimize kazandırdığım en küçük değer, benim için en büyük mutluluk ve onur kaynağı olmuştur.
Her zaman Hatay’a hizmet etmekten onur ve gurur duydum ve her nerede olursam olayım, bu kentin havasını içimde hissettim. Ortak aklın savunucusu olarak, başarının ortak akıldan geçtiğine inanarak onun bir parçası oldum. Yeni akımlarla ilgili farkındalık yaratmak, proje geliştirmek ve üretmenin kutsallığını fark ettirmek için çalıştım sürekli.
Bugün geldiğim yeri ve sizlerle birlikte burada bulunma onurunu, bu topraklardan aldığım temel değerlere borçluyum. Milli mücadele bu şehir için canlarını ve kanlarını verenlere layık olmaya çalıştım her zaman. Yurduma ve insanımıza karşı sosyal sorumluluğum gereği, harcadığım emeklerin, karınca kararınca yaptığım katkıların, toplumun duyarlı insanlarının ve kurumlarının takdirlerine mazhar olmasından dolayı şehrim adına sevinç duyuyorum. Bütün bunları başarmamı ve yaşamamı nasip ettiği için, yüce Allah’a şükrediyorum.
Hizmet bayrağını bizden teslim alacak olan arkadaşlarımız, kuşkusuz bizlerin yaptığı hizmetlerden daha iyisini yapmak için çalışacaklardır. Bu açıdan seçim sonuçlarını sadece bir bayrak değişimi, yeni bir heyecan olarak görmemiz gerekmektedir. Başkanlar ve koltuklar değişebilir, fakat ne olursa olsun Antakya Ticaret Borsası Türkiye’de ve Hatay’da, ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edecektir.”
Basın toplantısında, görev süresi boyun-ca yaptığı katkıların onuru ve huzuru içinde, görevini, 1 Nisan Pazar günkü seçimlerin ardından oluşacak yeni yönetime devrede-ceğini hatırlatan ATB Başkanı Mehmet Ali Kuseyri, yeni seçilecek başkanlara ve yönetim kurulu üyeleri ile meclis üyelerine başarı dileğinde bulunduktan sonra, görev süresi içinde birlikte çalıştığı mesai arkadaşları, kurum yöneticileri ile katkı-destek gördüğü kişi ve kişilere yönelik teşekkür mesajında da şunları söyledi:
“Başarırken arkamda olanlara teşekkür borcumu bugün buradan ödemek istiyorum. Her zaman varlıklarıyla bana güç ve moral veren, zor çalışma koşullarıma anlayış gösteren eşime, çocuklarıma, kardeşlerime ve dualarını alarak başardığım anneme ve rahmetli babama… Bugün burada bulunarak bana güç ve destek veren birlikte, Türk iş aleminin en üst kuruluşu TOBB’da çok güzel ve önemli projeler gerçekleştirdiğimiz TOBB Yönetim Kurulu Başkanım Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’na, Antakya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma, çalışmalarımda her zaman destek veren Ticaret Borsası eski ve yeni meclis başkanlarıma ve değerli meclis üyelerine bu kentte hizmet etmenin esas nedeni olan hataylı iş adamlarımıza, değerli dostlarıma, tarımla uğraşan tüm hemşerilerimize ve birlikte başardığım Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve Ticaret Borsası’nda çalışan değerli personel arkadaşlarıma; ortak akıl ile birlikte savunduğumuz ve başardığımız her zaman desteklerini gördüğüm Sayın Valimiz Erdal Ata Bey’e, Milletvekillerimize, Büyükşehir ile Antakya Belediye Başkanlarımıza ve tüm İlçe Belediye Başkanlarımıza, tüm Parti Başkanlarımıza, Rektörlerimize, Kaymakamlarımıza, Hatay’daki sivil toplum örgütlerinin bölgemizin değerli başkanlarına ve üyelerine ve ortak aklın içerinde olan ismi sayamadığım tüm kurum müdürlerine ve kuruluşlarımıza, yanımda olan, destek veren herkese ve çalışmalarımızı kamuoyuyla buluşturan ve hizmetleri üretirken her zaman bana desteklerini esirgemeyen değerli basın mensuplarımıza en içten teşekkür ve şükranlarımı sunuyorum.
Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, bu onuru bana yaşatan başta yaşadığım şehre, bu şehrin güzel insanlarına ve her zaman yanımda olan Kuseyri Ailesine, dostlarıma, arkadaşlarıma, sevenlerime ve herkese bir kez daha teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allah hepinizden razı olsun.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ