Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

“Ateşin çocukları mı…? Onun bunun çocukları mı…?”

Fatih Ertürk
Fatih Ertürk
  • 12.10.2020
  • 1.091 kez okundu

Hatay’ın Belen ilçesi Sarımazı Mahallesi’nde ormanlık alanda çıkan, İskenderun ve Arsuz ilçelerinin kırsal ve bazı mahallelerinde tehdit oluşturan yangının ardından sosyal medya üzerinden olayı üstlenen terör örgütü PKK oldu.

Bölgede emperyalist ülkelerin taşeronluğunu yapan, her önüne gelen emperyal ülkenin kucağına oturmakta bir dakika tereddüt göstermeyen terör örgütü PKK’nın Batayaz yangınında da rol oynadığıyla ilgili derin şüpheler vardı.

Hem bu kentin tüm nimetlerinden yararlanan, hem de çarpık ideolojilerine dayanarak komşularını cayır cayır yakmada tereddüt göstermeyen bu sapıkları peki ülkeye kim aldı? Kim bu insanları araştırmadan, sorgulamadan kafile kafile Hatay’a yerleştirdi? Suriye kökenli ve Suriye’yi paramparça eden bu emperyalist ülkelerin bu çapsız itlerini kim sormadan, sorgulamadan bu ülkeye doldurdu?

İnsanları evinden, yerinden, toprağından, nefes aldığı yerden koparan bu iklimi Hatay’da yaşatan ve bu cennet topraklara bela eden bu iktidarın yaptıklarından Hatay halkı hala hesap sormayı beceremeyecek mi?

Hatay halkına insanca yaşama hakkı tanımayan, nasıl yönetilmek ve nasıl temsil edilmek istendiğiyle ilgili bu kadim halka tek bir şey sorma ihtiyacı duymayan muhalefet temsilcilerine kimse bir şey sormayacak mı?

IŞİD, El Nusra, Hain ve alçak PKK-YPG militanlarını bu kente rasgele dağıtan orantısız zeka sahibi karar vericiler bugün gelinen noktadan sonra halk tarafından sorgulanmayacak mı?

Eğer bu soruların yanıtını Hatay halkı bulamaz ve soramazsa;

“Kendilerine Ateşin çocukları adını veren onun, bunun çocukları daha çok ciğerimizi yakar…!”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ