Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

ATSO, ATSO konuğu…

ATSO, ATSO konuğu…
  • 23.11.2017
  • 1.060 kez okundu

Antalya EXPO, Hatay EXPO’YA rol model…

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı, Meclis Başkanı ve yöneticilerden oluşan bir heyet Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ATSO) ziyaret etti. Antalya ATSO adına görüşmeye Yönetim Kurulu Başkanı Davut Çetin, Başkan Yardımcısı Mustafa İssi ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Kızılsavaş, Antakya ATSO adına Başkan Hikmet Çinçin, Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak ve Meclis üyeleri katıldı. ATSO heyetine Antalya ekonomisi, EXPO 2016, Oda çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verildi. Hatay’da düzenlenecek EXPO için tecrübelerini her zaman paylaşmaya açık olduğunu belirten Antalya TSO Başkanı Davut Çetin, “EXPO için Antalya kenti olarak uzun zaman emek verdik. Yaşanan talihsizlikler olmasaydı EXPO çok farklı yerlerde olabilirdi. Ancak umuyorum ki Hatay’da düzenlenecek EXPO arzu edilen seviyeye gelecektir. Bizler de bu konuda elimizden gelen tüm desteği sonuna kadar vermeye hazırız” dedi. 
Antakya TSO Başkanı Hikmet Çinçin, “Hatay Cumhuriyeti’nin ilk Cumhurbaşkanı olan Tayfur Sökmen, aynı zamanda 5’inci ve 8’inci dönemler arasında Antalya Milletvekili olarak görev yapmıştır. Ortak tarihimiz ve Antalya ile Antalya isimlerinin benzerliği kentinizi bizim için çok özel bir yere taşıyor” açıklaması yaptı.
Çinçin, “Rusya ile yaşanan uçak krizi sonrasında tarımda yaşanan gelişmeler Antalya’ya olduğu gibi Antakya ekonomisini de çok olumsuz etkiledi. Antakya’da yaş sebze ve meyve ihracatının büyük bir kısmını bu bölgeye yapıyordu. Ancak bu gelişmeden sonra tarımsal ihracatımız büyük düşüş yaşadı” bilgisini verdi.
Hatay’ın 2021 yılında Botanik EXPO’ya ev sahipliği yapacağını belirten Çinçin, “EXPO 2016’dan Antalya’nın önemli bir tecrübesi var. Bizler sizlerden bu tecrübelerinizi bize aktarmanızı istiyoruz. ATSO’nun bu konuda tecrübelerinden yararlanmak organizasyon açısından bizlerin çok büyük bir avantaj kazanmasını sağlayacaktır. Antalya bu konuda bize iyi bir rol model olacaktır” dedi.
Toplantı sonunda, Antakya TSO heyetine; Hüseyin Çimrin kitapları ve Zeytinpark ürünlerinden oluşan bir hediye seti takdim edildi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ