Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

ATSO Başkanı Çinçin, öncelikli sorunları aktardı

ATSO Başkanı Çinçin, öncelikli sorunları aktardı
  • 26.09.2020
  • 357 kez okundu

Hatay’ın Acil Sorunları Var ve Acilen Çözülmesi Lazım

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hikmet Çinçin, Beyzade FM’in canlı yayın konuğu olarak yaptığı açıklamalarda, Hatay’ın acil sorunları olduğunu ve acilen çözülmesinin gerekliliğini vurguladı.
Kendisinin siyasete girmesinin elzem olmadığını ama söylediklerinin yapılmasının elzem olduğunu, çöp depolama alanı sorununun düzeltmesinin elzem olduğunu programdaki konuşmasında söyleyen Başkan Çinçin, şunları dile getirdi: “Gökçegöz katı atık depolama alanının kapatılması elzem, arıtma tesisi elzem, otogarın yenilenmesi elzem, sebze halini yapmamız elzem, mezbahaneyi hijyen ölçülerine getirmemiz elzem, hayvan barınağını dünya standartlarına getirmemiz elzem. Teleferiği bekleyebiliriz, HADO’u 6 ay daha bekleyebiliriz ama bunları bekleyemeyiz arkadaş.
Hiçbir gıda üreten tesisin burnunun dibine kadar çöp dökme ısrarı olamaz. ÇED raporunda yeni yer belirlendi oraya Avrupa standartlarında, Hatay’a yakışır çöp depolama alanı yapmaya Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin bütçesi kudreti vardır. Ahmet, Mehmet kızmasın diye bunları konuşamayalım diyorsanız, bu görevlere niye seçildik. Bu konu beni ilgilendirmiyor diyemiyoruz. Çıksın birisi Çinçin haksız desin. O zaman ben bunları söylemeyim. Sebze Hali, Gökçegöz Katı Atık, Hatsu’nun yeri, Coğrafi İşaretler, Reyhanlı Barajı, Turunçlu Arıtma tesisi bunlar doğru desin o zaman ben kendimi haksız bulayım” dedi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ