Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

ATSO, destek için yazdı… Kontak Kapattılar!

ATSO, destek için yazdı… Kontak Kapattılar!
  • 10.06.2021
  • 102 kez okundu

Kovid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin, Okul Servis Taşımacılığı ve Yolcu Taşımacılığı yapan firmalar olduğuna işaret eden, Hikmet Çinçin başkanlığındaki ATSO Yönetimi, bu konuyla ilgili girişimde bulundu.

Pandemi kaynaklı yaşanan sıkıntılı sürecin birçok sektörde ciddi zararlar oluşturduğu biliniyorken, yapılan desteklerin ve yardımların ne derece etkili olduğu ise tartışılmaya devam ediliyor. Ancak bu destek ve yardımların dışında kalan sektörler de kendini hatırlatmayı sürdürüyor.
Bu konudaki son hatırlatma, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ATSO) son yazılı başvurusu ile gerçekleşti. Bu konuda bir girişimde bulunan ATSO Yönetimi, Kovid-19 salgınından en çok etkilenen sektörlerin, Okul Servis Taşımacılığı ve Yolcu Taşımacılığı yapan firmalar olduğuna işaret etti ve “Firmalarımız, 2020 Mart ayından bu yana kontak kapatmıştır. Odamız, sektöre özel Hibe Desteği Talebini, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) ve KOSGEB’e bir kez daha iletmiştir” değerlendirmesinde bulundu.
-İVEDİ OLARAK!-
ATSO tarafından yapılan yazılı başvurularda ise şu ifadelere yer verildi:
“Tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını, birçok işletmeyi olumsuz etkilemiştir. Bu sektörlerin başında, Okul Servis Taşımacılığı ve Yolcu Taşımacılığı yapan firmalar gelmektedir. Öğrenci servisi yapan araçlar, pandeminin çıktığı 2020 Mart ayından şu ana kadar faaliyetlerinin durmasıyla birlikte, ciddi ekonomik kayıplar yaşamıştır.
Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda, Yolcu Taşımacılığı ve Servis İşletmeciliği faaliyetinde bulunan esnafın mağduriyetlerinin giderilmesi adına, bahsi geçen sektörlere özel, ivedi olarak hibe verilmesi hususunda yardımlarınızı ve gereğini arz ederim.” -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ