Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,56 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,09 / Satış: 10,13

ATSO, Tokdemir’e bildirdi, Tokdemir de sorunu Bakan’a aktardı…

ATSO, Tokdemir’e bildirdi, Tokdemir de sorunu Bakan’a aktardı…
  • 15.07.2019
  • 892 kez okundu

İnşaat müteahhitlerinin tasfiye mağduriyeti sorunu TBMM’de

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nca (ATSO) geçtiğimiz hafta içinde kamuoyu ile paylaşılan, kamu ile iş yapan inşaat müteahhitlerinin tasfiye süreci ile ilgili mağduriyeti konusu, TBMM’nin gündemine getirildi. Hatay CHP Milletvekili İsmet Tokdemir, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin imzasıyla kendisine iletildiğini belirttiği “inşaat sektörüyle ilgili tasfiye talebinde bulunan sektör temsilcilerinin sıkıntılarının çözümü” noktasında Hazine ve Maliye Bakanı Sayın Berat Albayrak’a yazılı olarak cevaplaması için soru önergesi verdiğini bildirdi. Milletvekili Tokdemir, önergeyi kamuoyu ile paylaştı.
Önergede şu sorular yer alıyor:
1.Tasfiye talepleri reddedilen ve tekrar işe devam ettirilmek istenen firmalara yeniden bir tasfiye hakkı verilecek mi?
2.Tasfiye taleplerinde bulunan sektör temsilcilerine, imalat girdilerindeki bu beklenmeyen fiyat artışları ‘fiyat farkı olarak’ verilerek, mağduriyetlerinin giderilmesi hususunda bir çalışmanız var mı? Varsa ne zaman?
3.Tasfiye talebinde bulunan sektör temsilcileri için, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın uygun görüş vermemiş olduğu firmalara, piyasa şartları ile işe devam etmeleri talep edilmiştir. Devam etmeleri istenilen bu firmalara yeterli ödenek sağlanacak mıdır? -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ