Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,13 / Satış: 6,16
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

Av. Özgün’e göre “AİHM kararına uyulmalı”

Av. Özgün’e göre “AİHM kararına uyulmalı”
  • 23.11.2018
  • 637 kez okundu

CHP İl Başkanı Halli İbrahim Özgün, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin, HDP Lideri Selahattin Demirtaş’ın tahliye edilmesiyle ilgili kararının uygulanması gerekliğini bildirdi.
Av. Halil İbrahim Özgün, durumu siyasi kimliği ile değil, Avukat-Hukukçu kimliği ile değerlendirdiğini belirttiği açıklamasında şunları kaydetti:
“Bir siyasetçi olarak değil, bir hukukçu olarak konuşuyorum. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin Selahattin Demirtaş hakkındaki kararı bağlayıcıdır ve gereğinin yerine getirilmesi gerekir. Türkiye, muz cumhuriyeti değildir. Medenî dünya içerisinde yer alan, gelenekleri ve kökleri olan bir hukuk devletidir. Kim olursa olsun, kimsenin, ‘AİHM kararını tanımıyorum’ diyerek ülkemizin prestijini zedelemeye hakkı yoktur. Hukuk, beğenmediğiniz kararlar verince bile uyulduğunda toplumsal düzen ve adalet sağlar. Hukuk, yanlışları -kendi yapsa bile- kendi içinde düzelten mekanizmadır. Bu yönde, Demirtaş’ın serbest bırakılması doğru olandır. Zaten tutuklanması büyük bir hataydı.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ