Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,07 / Satış: 8,10
€ EURO → Alış: 9,65 / Satış: 9,69

Avon’dan Kadınlara Çağrı

Avon’dan Kadınlara Çağrı
  • 02.03.2021
  • 1.832 kez okundu

Hikayeni bağışla, hikayeler değişsin!

Avon, kadınların başarılarını kutlamak, potansiyellerini gerçekleştirmek ve diğer kadınlara ilham vermelerine yardımcı olmak için küresel bir hikaye ve resim galerisi başlatıyor. Kampanya ile ‘Şimdi Sıra Bende’ platformunda yayınlanan her 1 hikaye için kadın sivil toplum derneklerine 1 dolar bağış yapılacak.

“Şimdiye kadar hep görmezden geldin. Ama artık baktığın her yerdeyim! Bekar bir anneyim ve yarınları değiştirecek çocuklar yetiştiriyorum. Umudum tam! Hayallerine inanan ve geleceğe heyecanla bakan bir gencim.
30 hisseden 50 yaşında bir kadınım. Gücü sadece kendine değil, yanında kim varsa hepsine yeten bir kadınım. Etiketlemeyi sevenlere boyun eğmem, kırmızı rujumu sürerim… Bu benim zamanım… Benim yolculuğum…
Hikayemi anlatmaya daha yeni başlıyorum… Şimdi sıra bende!”
Bu kelimeler; kadınların başarılarını kutlamak, potansiyellerini gerçekleştirmek ve diğer kadınlara ilham vermelerine yardımcı olmak için küresel bir hikaye ve resim galerisi başlatan Avon’un ‘Şimdi Sıra Bende’ platformunda yayınlanan hayat kesitlerinden sadece biri ama… Fazlası bekleniyor!
-ARAŞTIRMA-
Avon tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, kadınlar, günlük hayatlarında karşılaştıkları ve kendi deneyimleriyle ilişkilendirilebilir hikayeler duymaktan ve deneyimlerini başkalarıyla paylaşmaktan güç alıyor. Araştırma sonuçlarına göre, kadınların yaklaşık üçte biri (yüzde 32) bu hikayelerle zorlukların üstesinden gelebildiğini, yüzde 36’sı ise kaygı ve kendinden şüphe duymayı azalttığını söylüyor. Kadınların yüzde 41’i ise koronavirüs salgını ve sokağa çıkma kısıtlamalarının, toplumsal cinsiyet eşitliği için mücadeleyi onlarca yıl geriye götürdüğüne inanıyor ve bunun sonucu olarak da özgüvenini kaybettiğini aktarıyor.
Bu araştırmadan yola çıkan Avon, “Şimdi Sıra Bende” adını verdiği kampanyayla, dünyanın her yerinden kadın ve erkeklerin başarılarını ve hikayelerini paylaşmak için harekete geçti.
-HİKAYEMLE VARIM-
Hikayemle Varım, Dünya Kadınlar Günü itibariyle, kadınların en olağanüstü başarılarından, en basit kazanımlarına kadar güç, cesaret ve kararlılık gerektiren hikayeleri buluşturacak. Galeride halihazırda dünyanın dört bir yanından kadınların ve kız çocuklarının deneyimleri ile ilgili bir dizi hikaye yer alacak. Annelik ve kariyeri aynı anda yürüten, memekanserini yenmiş ya da -kadına yönelik şiddet gibi zorluklardan kurtulan kadınlar da deneyimlerini, benzer zorluklar çeken kadınlarla paylaşma imkanı bulacak.
-DENEYİMLER-
Avon CEO’su Angela Cretu, konuyla ilgili şunları söyledi:
“Sesimizin eşit duyulmadığı bir dünyada, günlük yaşamımızda bizim gibi olan insanlardan güç topluyoruz. Bizimle aynı sorunlarla mücadele eden başka kadınlar, bize güç veriyor. Avon olarak amacımız, kadınların karşılaştıkları engelleri ve zorlukları aşmalarına ve kendilerini en iyi hale getirmelerine yardımcı olmaktır. Bu nedenle, Dünya Kadınlar Günü’nde bağlantılarımızı güçlendiriyor, hikayelerimizi paylaşmanın ve başkalarının hikayelerini dinlemenin yeni ve yargıdan uzak yollarını buluyoruz.
Biz, deneyimlerden ilham alıyoruz. Avon’un ‘Şimdi Sıra Bende’ Platformu; kadınlara konuşmaları, hikayelerini paylaşmaları ve başarılarını kutlamaları için bir alan sağlayacak. Dünyanın dört bir yanından, cesur ve güçlü kadınlara ait, onları asla küçümsemememiz gerektiğini gösteren özgün hikayeler toplayacağız. Ne kadar çok hikaye toplayabilirsek ve ne kadar rol model gösterebilirsek, etkimiz o kadar büyük olur.
Paylaşılan her hikayeyi kutlamak için Avon Vakfı, kadınlar ve dolayısıyla herkes için daha iyi bir dünya yaratmaya yardımcı olmak amacıyla, kadınları destekleyen sosyal yardım kurumlarına 1 dolar bağışta bulunacak.”
-KADINLAR-
“Hikayemle Varım” kampanyasının bir parçası olarak başlatılan araştırma kapsamında İngiltere, Polonya, İtalya, Güney Afrika ve Türkiye gibi ülkelerden küresel olarak 8 bin kadınla anket yapıldı. Araştırmayla, çoğu kadının (% 92) sevdiklerini yüz yüze görememesi (% 49), maddistres (% 47), iş güvenliği (% 29) ve uzaktan eğitim (%24) nedeniyle salgın sırasında üzerlerinde artan baskı hissettiği sonucuna ulaşıldı. Bu baskılar yanı sıra, kadınların yarısı (%52) hayata karşı daha az bağlı hissettiğini itiraf ederken, bu da kaygı (% 44), izolasyon (% 42), motivasyon eksikliği (% 34) ve kendinden şüphe (% 20) gibi durumlara neden oldu. Kadınların yarısından fazlası (%57) birbirleriyle bağlantı kurmak için çevrimiçi platformlara yönelmesine rağmen, kadınların dörtte birinden fazlası (% 28) sosyal medya sitelerinde kendi mücadelelerini paylaşırken, yargılandıklarını itiraf ediyor, % 27’si ise kimsenin hikayelerini dinlemek istediğine inanmıyor ve % 40’ı kendileri hakkında konuşmaktan hoşlanmıyor.
-ORTAK ADRES-
Yapılan duyuruda, Hatay ve diğer kentlerdeki kadınlar için bir de çağrı yapıldı ve “Hikayenizi Hikayemle Varım Galerisi’nde paylaşmak için www.watchmenow.avon.com adresini ziyaret edebilirsiniz” denildi.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ