Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Avrupa’nın Çifte Standardı

Avrupa’nın Çifte Standardı
  • 19.09.2017
  • 980 kez okundu

Paşaveya ve Durgun’un konferansı Perşembe günü Antakya’da…

Hatay MKÜ Tıp Fakültesi Göğüs Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, daha önce ilimizde konuk ettiği Azerbaycan’ın AB Parlamento üyesi Dr. Ganire Paşaveya ile birlikte “Avrupa’nın Çifte Standardı” konulu bir Konferans veriyor. Etkinlik, 21 Eylül Perşembe günü Antakya Kültür Merkezi’nde yapılıyor.
Dün HGC’de basın mensuplarıyla bir araya gelen Doç. Dr. Tülin Durgun Yetim, ülkenin çok zor şartlardan geçtiğini ve sınır ili olarak Hatay’ın da bu sürecin etkilerini en çok yaşayan illerden biri olduğunu söylerken, 3 milyonun üzerinde Suriyelinin ülkemizde yaşamasına rağmen batılı ülkelerin çok az sayıda mülteci kabul etmesinin günümüz gerçeği olduğunun altını çizdi ve Avrupa’nın iki yüzlü bu politikasıyla ilgili olarak 21 Eylül Perşembe günü yapılacak konferansına ilişkin şunları söyledi:
“İki Devlet-Tek Millet diyerek her zaman Türkiye’nin yanında yer alan Azerbaycan ve onun değerli Milletvekili ve aynı zamanda AB Parlamentosu üyesi sevgili kardeşim ve meslektaşım Dr. Ganire Paşayeva’nın da benimle birlikte konuşmacı olarak katılacağı ‘Avrupa’nın Çifte standartları karşısında Türkiye ve Azerbeycan’ın dik Duruşu’ Konferansımıza başta siz değerli basın mensupları olmak üzere tüm Hatay halkının katılımını beklemekteyim. Konuk konuşmacı sevgili dostum Dr.Ganire Paşayeva, bu akşam gece geç saatlerde konuğum olarak Hatay’a gelecek ve zamanın el verdiği sürede, Sayın Paşayeva’ya bugün ve yarın, birçok ilçemizin tarihi yerlerini gezdirecek ve başta Sayın Valimiz olmak üzere, Belediye Başkanlarımızı ziyaret edeceğiz. Tabi konuğumuza, Hatay’ımızın ünlü mutfağını ve künefemizi tanıtmayı da unutmayacağız.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ