Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,32 / Satış: 8,35
€ EURO → Alış: 9,88 / Satış: 9,92

Avukatlar Ankara Yolunda

Avukatlar Ankara Yolunda
  • 27.02.2020
  • 1.163 kez okundu

Yargı bağımsızlığı için yürüyecekler

Hatay Barosu Avukatları, yargının bağımsızlığı için gerçekleştirilecek bir yürüyüşe katılmak üzere, hafta başında başkent yolunda olacaklar. Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez, etkinlikle ilgili olarak verdiği “Avukatlar adalet arıyor” başlıklı mesajında şunları dile getirdi:
“2 Mart 2020 Pazartesi saat 13:00’te, Ankara Sıhhiye Adliyesi’nden Yargıtay’a ‘Yargı bağımsızlığını, hukuk devletini, adil yargılama hakkını aramak ve yürütmenin yargıya müdahalesini kınamak’ için, cübbelerimizle ve ellerimizde fenerlerle yürüyoruz.”
‘Yargı bağımsızlığını, hukuk devletini, adil yargılamayı aramak ve yürütmenin yargıya müdahalesini kınamak’ için Hatay Barosu’nca üye Avukatlara hitaben de şu duyuru yapıldı: “2 Mart 2020 Pazartesi günü saat 13.00’te, Ankara (Sıhhıye) Adliyesi’nden Yargıtay’a, cübbelerimizle ve ellerimizde fenerlerle yürüme kararı alınmıştır. Katılmak isteyen meslektaşlarımızın, 27.02.2020 Perşembe günü (bugün) mesai bitimine kadar isimlerini, Baro personelimiz Gökhan Kılbey’e bildirmeleri rica olunur.” -Haber Merkezi-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ