Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,95
€ EURO → Alış: 6,53 / Satış: 6,56

Avukatlar sahnede

Avukatlar sahnede
  • 05.07.2019
  • 712 kez okundu

Tamamı Avukat. Burası Duruşma Salonu Değil, Tiyatro Salonu…

“Resimli Osmanlı Tarihi” oyunu sahneledi

Hatay Barosu Kültür ve Sanat Komisyonu bünyesinde kurulan Hatay Barosu Tiyatro Topluluğu’nun Turgut Özakman imzalı “Resimli Osmanlı Tarihi” adlı gösterisi, Çarşamba akşamı Antakya İl Kültür Merkezi’nde izleyicilerle buluştu. Tamamı Avukatlardan oluşan oyuncu ekibinin rol aldığı tiyatro gösterisi, Hatay Barosu tarihinde bir ilk olarak yerini aldı.
Baro Başkanı Ekrem Dönmez, yaptığı konuşmada, “Hatay Barosu’nun da artık bir tiyatro ekibi var. Bundan dolayı çok mutluyum. Emeklerini ilmek ilmek işleyerek kısa bir süre içinde bu oyunu çıkaran meslektaşlarımızı tebrik ediyorum. Bu bir ilk, ama son olmayacak. Bundan sonraki oyunları da heyecan ile bekliyoruz.” dedi.
Gösterinin sonunda, Hatay Barosu Tiyatro Topluluğu’nda yer alan Avukatlara Teşekkür Belgesi verildi. Hatay Barosu Başkanı Av. Ekrem Dönmez ile Baro Kültür Sanat Komisyonu Başkanı Av. Derya Ece Kadayıfçı tarafından Teşekkür Belgesi verilen ve Hatay Barosu tarihinde “İlk Tiyatro Ekibi” ünvanını alan tiyatrocu hukukçular şunlar:
Acip Güzel, Ahmet Burak Kutlusoy, Betül Şahmaran, Ersin Kuş, Gizem Coşan, Hatice Tavşan, Kürşat Şenol, Mehmet Çokluk, Özge Kısan, Osman Buğra Tekne, Tugay Uğurlu ve Uğur İnan Genç. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ