Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,29 / Satış: 7,32

Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi sürpriz ziyareti:

Avustralya’nın Ankara Büyükelçisi sürpriz ziyareti:
  • 14.03.2020
  • 1.511 kez okundu

Bayram Türkoğlu ile…

Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Marc Innes-Brown, hafta içinde, TBMM’de, ilimiz Milletvekillerinden Hacı Bayram Türkoğlu ile görüştü. Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, TBMM’de, konuğu Büyükelçi ile olan görüşmesine dair, “Avustralya ile 1.8 Milyar Dolar olan ticaret hacmimizi 5 Milyar Dolar seviyesine çıkarmak nihai hedefimizdir” dedi.
Hatay Milletvekili Türkoğlu, görüşmeye ilişkin şunları söyledi:
“TBMM’deki çalışma ofisimizde, kıta ülkesi Avustralya’nın Türkiye Büyükelçisi Marc Innes-Brown’ı konuk ettik ve Ekselansları ile İdlib meselesinden mülteci sorununa, ülkelerimiz arası ikili ilişkilerden iklim felaketleri ve MIKTA İşbirliği Platformu’na kadar pek çok konu başlığında mülahazalarda bulunduk. Gündeme ve ikili ilişkilerimize dair değerlendirmelerimiz yanı sıra, Büyükelçi Sayın Brown’a; Avustralya’da 24 kişinin hayatını kaybettiği, 500 milyon hayvanın telef olduğu, 2 binin üzerinde evin yandığı yangınlarla ilgili taziye ve geçmiş olsun dileklerimizi de ilettik.
Avustralya Büyükelçisi Sayın Marc Innes-Brown ile ticari ilişkilerimizi güçlendirmek için önümüzdeki dönem odaklanacağımız adımları da değerlendirdik. Avustralya ile 1.8 Milyar Dolar olan ticaret hacmimizi 5 Milyar Dolar seviyesine çıkarmak, nihai hedefimizdir. 150 binden fazla soydaşımızın da yaşadığı Avustralya’yı ülkemizde temsil eden ekselansları ve değerli heyetinin ziyaretlerinden onur duydum. Nazik ziyaretleri sebebiyle müteşekkiriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ