Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,93 / Satış: 5,96
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

Ayakkabı Fuarı’nda Hatay

Ayakkabı Fuarı’nda Hatay
  • 13.04.2017
  • 2.076 kez okundu

Bu yıl 57’ncisi düzenlenen, dünyanın üçüncü ve Türkiye’nin en büyük ayakkabıcılık fuarı olan AYMOD 2017 Uluslararası Ayakkabı Kış Modası Fuarı (AYMOD), 5-8 Nisan tarihleri arasında İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Merkezi’nde dünyanın dört bir yanından gelen ayakkabı sektörü temsilcilerinin katılımları ile düzenlendi.
DOĞAKA ve Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) bölgesel katılımı koordinasyonunda; Türkiye Ayakkabı Sanayicileri Derneği (TASD), Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme Eğitim Vakfı (TASEV), Türkiye Umum Ayakkabıcılar Federasyonu  (TUAF) ve İstanbul Ayakkabı Esnafı Sanatkarlar Odası (İASEO) işbirliğinde ve Ekonomi Bakanlığı himayesinde düzenlenen, yerli ve yabancı 60 bin sektör profesyonelinin ağırlandığı söz konusu fuarda bin 400’ün üzerinde katılımcı firma yer alırken, bölgemizi temsilen 10 erkek ayakkabı üretici firma da bu önemli fuarda Hatay ayakkabısını dünyaya tanıtma fırsatı buldu.
5-8 Nisan tarihlerinde, İstanbul CNR EXPO Uluslararası Fuar Alanı’nda düzenlenen AYMOD 2017 Uluslararası Ayakkabı Kış Modası Fuarı’nda ayakkabıcılık sektörünün 2017 yılında 708 milyon 43 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiğine vurgu yapan DOĞAKA temsilcisi Süleyman Gürsoy, bu rakamın, 2017 yılı içinde 1 milyar dolar seviyesine yaklaştırılması gerektiğini söyledi. Gürsoy, ayakkabı sektörünün e-ticaret yatırımlarına daha fazla ağırlık vermesi gerektiğini de özellikle vurguladı.
Bölgemiz firmalarının fuar katılımlarına destek vermek amacıyla, Antakya Ayakkabıcılar Odası Başkanı Gökhan ORAL ve DOĞAKA Kurumsal Koordinasyon Dış İlişkiler ve Tanıtım Birim Başkanı Figen GÖKŞEN’in katılımcı firmaların stantlarını ziyaret ettikleri söz konusu fuarda, bölgemizden katılım sağlayan ayakkabı üreticilerinin ihracat kapasitelerini artırmalarının büyük önem taşıdığı ve ayakkabıcılık üretiminin bölgemiz kalkınmasındaki önemi vurgulandı. -Mehmet Özgün-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ