Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,78 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,47 / Satış: 7,50

Aynısını Yaptım Olmadı

Aynısını Yaptım Olmadı
  • 14.06.2017
  • 1.744 kez okundu

Dafne Kitap yayınlarından bir kitap daha…

Kevser D. Türkdoğan’ın “Mutfakta Annesiz Hayatta Kalma Rehberi” alt başlığını taşıyan “Aynısını Yaptım Olmadı” adlı kitabı Dafne Kitap yayınlarından çıktı.
Türkiye’nin tanınmış yemek bloglarından www.kevserinmutfagi.com’un kurucusu ve sahibi Kevser D. Türkdoğan, bu ilk kitabında yılların deneyimini okurlarıyla paylaşıyor, mutfakta hayatımızı kolaylaştıracak pratik bilgiler ve püf noktaları veriyor.
Kevser D. Türkdoğan, kitabıyla ilgili olarak şunları söyledi:
“Yıllardır benden en çok istenen şey bir yemek kitabı çıkarmamdı. Ben de buna hep tariflerimi ücretsiz olarak, en kısa sürede erişilebilecek yerde, blogumda yayınlıyorum zaten düşüncesiyle sıcak bakmıyordum. Herkesin de kitabı olmasın, herkes yazar olmasın, ben de sadece blogger olayım yetmez mi? diye düşünüyordum. Sonra nasıl oldu, bu noktaya nasıl geldik ben de hatırlamıyorum. En azından söylediklerime tamamen zıt bir şey yapıp yemek tarifleri kitabı çıkarmadım. Evet, bu kitabın içinde yemek tarifleri yok. Başından beri amacım yemek tarifleri verip kenara çekilmek olmadı zaten. Her zaman “tarifleri ezberlemeyin, yemek yapmayı öğrenin” telkininde bulunup bunun için elimden geleni yaptım.
Açıklayıcı yazılar yazdım, tarifleri tüm olasılıklarıyla yazmaya çalıştım. Tarifin püf noktalarını paylaşırken o tarife bağlı kalmadım, bahsettiğim şeyi tüm kullanım alanlarıyla açıklamaya çalıştım. Amacım her zaman erişebildiğim insanlara yemek yapmayı öğretmek oldu. Kitabımı da bu doğrultuda hazırladım.
Mutfakta en sık karşılaştığınız problemlerin çözümleri, en çok kafa karıştıran konular, merak edip kimseye soramadıklarınız, yaptığınız ama neden yaptığınızı bilmediğiniz şeyler ve daha neler neler var. Kitabı şöyle düşünün. Mutfaktaki lamba bozulmuş ve siz karanlıkta el yordamıyla yemek yapmaya çalışıyorsunuz. İşte ‘Aynısını Yaptım Olmadı’ mutfağınızı aydınlatacak olan lamba. Bu kitaptan sonra yaptığınız şeyleri neden yaptığınızın farkında olarak, ne yaparsanız ne olur, ne yapmazsanız ne olmazları bilerek, kendinize güvenerek yemek yapacaksınız. Mutfakta attığınız her adımda aklınızda acabalar olmayacak, bir sonraki adımı görebiliyor olacaksınız. Kısacası “Aynısını Yaptım Olmadı” bir yemek tarifleri kitabı değil, bir mutfak ve yemek yapma rehberi. İçinde yemek tarifleri yok ama bazı konularda ilgili yemek tariflerine kolayca ulaşmanızı sağlayan QR kodlarla destekleniyor. Kitabı okurken kitapta bahsedilen hamurun kıvamını aynı anda mobil cihazınızda görebileceksiniz kısacası.
Henüz mürekkebi bile kurumadığı için kitabevlerinde karşınıza çıkmayabilir ama online olarak sipariş verebilirsiniz. Sipariş verebileceğiniz başlıca web siteleri şöyle: D&R, Kitap Yurdu, Babil, İdefix. Ayrıca bu değerli çalışmaya gazeteniz Antakya Gazetesi üzerinden de ulaşabilirsiniz.
İnşallah çok seversiniz, çok faydalanırsınız. Lütfen okuduktan sonra her türlü fikir ve önerilerinizi benimle paylaşmayı ihmal etmeyin. Afiyetle kalın…” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ