Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

Bahar Konseri…

Bahar Konseri…
  • 01.05.2019
  • 1.287 kez okundu

Musiki Derneği bünyesindeki TSM Korosu muhteşemdi

Orhan Günal’ın başkanı olduğu Antakya Musiki Derneği bünyesindeki Türk Sanat Müziği Korosu’nun Bahar Konseri önceki akşam gerçekleşti. İkinci bölümde TRT Sanatçısı Ayfer Er’in de şarkılarıyla renk kattığı TSM Korosu Konseri muhteşem geçti. İzleyiciler, Türk Sanat Müziği’nin 30-40 yıl öncesine dayanan birbirinden güzel parçaları ile müziğe adeta doydu.
Şef Mahmut Bulgurcu yönetimindeki ilk bölümde 19 parçayı seslendiren TSM Korosu’nda enstrüman ile koristler şu isimlerden oluştu:
Şef: Mahmut Bulgurcu
Ney: Adem Bozkurt
Kemanlar: Mehmet Çamlı, Adnan Günal, Nadir Menni, Abdüllatif Jalkhi
Klarnet: Necip Daraoğlu
Udlar: Fatin Bereketoğlu, A. Hadi Kelleci, Bülent Bozkır, Nuhan Budak Ali Kartal, Ğays Jalkhi
Ritm Saz: Ramazan Kaba, Adil Anberoğlu, Misbah Jalkhi
Kudüm: Nesrin Budak
Sunucu: Aysel Akdemir
Korist Bayanlar: Ayten Akıllıgöz, Cemile Mazmanoğlu, Çiğdem Maraşlıoğlu, Edibe Cengiz, Emsal Yıldız, Feryal Şahin, Feza Can, Gaye Kuşçu, Gönül Budak, Gülnur Özbay, Gülseren Budak, Hülya Yeşilkaya, Işılay Semercioğlu, Mey Günal, Nadya Azap, Nesrin Pişen, Nidal Cabbaroğlu, Nilgün Olgun, Nilüfer Tuncer, Nimet Kadayıfçı, Özden Özkaya, Resmiye Çolakoğlu Oral, Selva Kavuk, Semra Güzel, Serap Güneşer, Suna Değirmenci, Selva Duran, Yakaza Özköse, Zerrin Ortak.
Korist Baylar: Adnan Eryetli, Ali Nazik, Asaf Şeker, Atıf Soğuksu, Ayhan Günay, Besim Beşir, Fatih Şaşmaz, Fevzi Günal, İbrahim Ersuz, İbrahim Yurtcan, Mehmet Yılmaz, Metin Parmaksız, Mithat Cengiz, Murat Akgöl, Murat Ürün, Remzi Oduncu, Yusuf Akbay.
Programın ikinci bölümünde, TRT Sanatçısı Ayfer Er şarkılarını okudu. Er, salondakilerle birlikte, Antakya’ya özgü “Bağdatın Hamamları” adlı şarkıyı birlikte okuyarak, herkesi müziğin içine kattı.
Musiki Derneği TSM Korosu bahar konserini, Hatay MKÜ Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yunus Doğramacı ile yine Prof. Dr. olan eşi ile kalabalık bir dinleyici topluluğu izlerken, Musiki Derneği Başkanı Dt. Orhan Günal da korist ve solo olarak her zaman şarkılarını seslendirdiği koronun bu konserini, bir süre önce kırılan ayağının henüz tam iyileşmemesi dolayısıyla ancak koltuk değnekleri ile gelebildiği salondan izlemek zorunda kaldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ