Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Bahçeşehir’den “Tek Evimiz Dünya” Çevre Hareketi

Bahçeşehir’den “Tek Evimiz Dünya”  Çevre Hareketi
  • 06.11.2019
  • 293 kez okundu

300 kişilik Öğrenci-Öğretmen grubu Samandağ sahilini temizledi…

Bahçeşehir Koleji, Türkiye’nin kıyı illerinde bulunan tüm kampüslerinde, aynı anda “Tek Evimiz Dünya” sosyal sorumluluk projesiyle çevre kirliliğine dikkat çekerek, farkındalık yarattı. Rize’den Hatay’a toplam 8350 km kıyıda, yaklaşık 14.500 katılımcı ile 36 ton çöp toplandı.
Bahçeşehir Koleji Hatay Kampüsü öğrencileri, “Tek Evimiz Dünya” kıyı temizliği hareketinde, Türkiye’nin en uzun sahili olan Samandağ sahilini “veli, öğretmen ve öğrencilerden” oluşan 300 kişilik bir grupla temizledi.
Etkinliğe çöp kovası, süpürgeler ve pet şişelerden oluşan bir ritim grubu ile başlandı. Ardından 8. Sınıf öğrencisinin okuduğu manifestoda, “Temiz denizler, temiz kıyılar, temiz sokaklar ve temiz bir dünya en çok biz çocukların hakkı. Bizlerden sonraki nesillere, böyle bir temizlik hareketine girişmek zorunda olmadıkları bir dünya bırakmak için buradayız! Bize katılın, bize kulak verin ve bu bilinçlenme hareketini çevrenize yayın! Dünya bizim evimiz! Evimize sahip çıkıyoruz!” vurgusu yapıldı. Etkinliğe katılan kalabalık, sahil güvenlik botunun pankartlı geçişinden sonra, öğrencilerin atık malzemelerden hazırladıkları robot kollar ve çöp poşetlerini taşımak için tasarlanan robottan da destek alarak kıyıyı temizledi. -Cemil Yıldız-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ