Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 5,91 / Satış: 5,93
€ EURO → Alış: 6,55 / Satış: 6,58

Bahçeşehir’in örnek sosyal projesi

Bahçeşehir’in örnek sosyal projesi
  • 31.12.2018
  • 1.017 kez okundu

Bahçeşehir Koleji Materyal Dizayn ve Boyama Kulübü öğrencileri, Samandağ-Tomruksuyu Avcılar İlk ve Ortaokulu’nu ”Kardeş Okul” ilan ederken, ‘Bir Bardak Mutluluk’ sosyal sorumluluk projesine de imza atıldı.
Bahçeşehir Koleji Hatay kampüsünde, “Materyal Dizayn Kulübü” üyesi 12 öğrenci, ‘kardeş okul’ olarak belirledikleri Samandağ-Tomruksuyu Avcılar İlkokulu ve Ortaokulu öğrencilerine yeni yıl dileklerini, onlara sürpriz yaparak gerçekleştirdi.
Bahçeşehir Koleji öğrencileri, Öğretmenleri Eda Güler eşliğinde, Avcılar Okulu idareci ve öğretmenleri ile buluştular. Buluşmada, tüm Avcılar Okulu öğrencilerinin dileklerinin yazılı olduğu listeyi okuldan temin eden Kulüp öğrencileri, bunları gerçekleştirmek üzere heyecanla işe koyulmaya başladılar.
Bahçeşehir öğrencileri, Proje için öncelikli olarak, yaklaşık 1.500 atık bardaktan oluşan yeni yıl ağacını tasarlayıp oluşturdu. Avcılar Okulu öğrencilerinin dileklerini yazarak bir nebze de olsa kalplerine dokunmak isteyen öğrenciler, dilek kartlarını bardaklara yerleştirip, okuldaki öğrenci ve öğretmenlere kartları çektirdiler. Çekilişten sonra hediyeleri özenle paketleyip, hediyelerden haberi olmayan Avcılar Okulu öğrencilerine kendi elleriyle teslim eden öğrenciler, Avcılar Okulu öğrencilerinin yaşadığı heyecan ve mutluluğa da böylelikle ortak oldular
Geçtiğimiz Cuma günkü sosyal projede rol alan Bahçeşehir Koleji Hatay kampüsünün, Okul Müdürü Aytaç Erdoğan ve Materyal Dizayn Kulübü Öğretmeni Eda Güler koordinesindeki öğrencileri şunlar: Eylül Naz Paşa, Ecem Kimyeci, Naz Dikkaya, Berrak Abacıgil, Irmak Erkal, Irmak Gökçen, Sıla Danahaliloğlu, Tuna Aslan, Aynur Kaçal, Aysel Künefeci, Cemre Melek Bayrak, Çağın Arda Karaca. -Yusuf Cemil Karaçay-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ