Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

Bakan açıkladı:

Bakan açıkladı:
  • 16.03.2020
  • 171 kez okundu

Umre dönüşçülerine de 14 Gün Kuralı

Sağlık Bakanlığı, son birkaç günde ülke genelinde, korona virüs bahanesiyle evlere konuk olan bazı kötü niyetli kimselerin dolandırıcılık yaptıklarını ve vatandaşları mağdur ettiklerini kaydederek, dikkatli olunmasını istedi. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın bu konudaki uyarısı şöyle:
“Sağlık Bakanlığı, korona virüs risk taraması ‘çat kapı’ değil, planlayarak yapmaktadır. Sizi 184’ten arayıp bilgilendiriyor, ondan sonra geliyoruz. SABİM-184’ten size telefon gelmemişse, test amacıyla geldiğini söyleyenleri içeri almayın. Kötü niyetlilere karşı da tedbirli olalım!”
Sağlık Bakanlığı’nın aynı kapsamdaki bir başka uyarısı da şöyle:
“Sağlık Bakanlığı’ndan geldiğini iddia ederek maske, el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük dağıtımı yapanları; maske el antiseptiği, önlük veya koruyucu gözlük kullanımını uygulamalı olarak göstermek isteyenleri; Korona Virüs’le ilgili bilgilendirme veya evde korona virüs taraması yapacağını beyan edenleri; Korona Virüs’e karşı evi dezenfekte edeceğini söyleyenleri evinize almayın. Sağlık Bakanlığı’ndan aradığını söyleyerek Korona Virüs’ten koruyucu malzeme göndermek, uzaktan eğitimle ilgili bilgilendirme yapmak, evde COVID-19 hastası olup olmadığını tespit etmek üzere bilgilerinizi isteyenlere adınızı ve adresinizi vermeyin. Yeni Korona Virüs Hastalığı (COVİD-19) ile ilgili güncel ve güvenilir bilgileri, Sağlık Bakanlığı internet siteleri ile sosyal medya hesaplarından takip edin.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ