Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,14 / Satış: 10,18

Bakan, Hatay’a müjde verdi…

Bakan, Hatay’a müjde verdi…
  • 04.03.2019
  • 995 kez okundu

Gençler Bakan’dan kadro istedi!

“Önümüzdeki yıllarda Hatay ve çevresi için ana kazanç kapısı turizm olacak. Biz de elimizden geleni yapacağız” diyen Bakan Ersoy’un twitter hesabına yüklenen gençler, kadro taleplerini hatırlattılar.

Geldiği Hatay’da, kent turizmi için umut veren mesajlar paylaşan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “İhtiyaç duyulan imar planlarını, sahil turizm planlarını, Hatay’ın arkeolojik planlarını, sokak iyileştirmelerini ve restorasyonlarını hızlı bir şekilde başlatacağız. Vekillerimiz ve başkanlarımız ekip halinde yeni bir eylem planı hazırlıyorlar. Bu eylem planını bize getirecekler, biz de hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Artık bizim hedefimiz Hatay’ın turizmle anılması. Arsuz, bu konuda en önemli noktalardan biridir. İnşallah sektör olarak turizm, birinci sektörünüz olacak. Önümüzdeki yıllarda Hatay ve çevresi için ana kazanç kapısı turizm olacak. Biz de elimizden geleni yapacağız” dedi.
Samandağ sahilinden bir de fotoğraf paylaşan Ersoy’un twitter hesabından paylaştığı mesajların altında ise, kadro bekleyen gençlerin mesajı birikti. İfade edilenlerden bir kaçı şöyle:
-Sayın Bakanım; Arkeologlar, Sanat Tarihçileri ve Restoratörler mülakatsız atanma haberi bekliyor. Lütfen yüksek sayıda kadrolar onaylansın ve mülakatsız alım ilanı verilsin. Beklemekten yorulduk.
-Sayın Bakanım, kedinin ciğer beklediği gibi atama müjdenizi bekliyoruz.
-Sayın Bakanım, biz sanat tarihçileri ve arkeologlar, sizden gelecek ‘müzelere istihdam’ haberi müjdesini beklemekteyiz. 2019’da yapılacak istihdamda “Mülakatsız – KPSS puan üstünlüğü” ile alım yapılmasını beklemekteyiz.
-Sayın Bakanım, kazılara ek istihdamı hallettiniz. Sıra, müzelere alınacak alımların onayında. Talep edilen kadrolardan ses yok. Bakanlığımızın taleplerine hala onay çıkmadı. Sayın Bakanım, bizleri belirsizlikten kurtarın.
-Sayın Bakanım, biz, müzelere atanmak isteyen arkeolog ve sanat tarihçileri olarak, kadro taleplerinin onaylanmasını istiyoruz. 2017 yılındaki gibi haksızlığa uğramamak için Mülakatsız-KPSS puan üstünlüğü ile alım bekliyoruz. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ