Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,78 / Satış: 8,81

Bakan Karaismailoğlu geldi, gitti…

Bakan Karaismailoğlu geldi, gitti…
  • 18.01.2021
  • 1.286 kez okundu

Antakya-Altınözü, Reyhanlı Sınır Yolu ile Amanos Tüneli’nin en kısa sürede temelinin atılacağı sözünü verdi. Bakan Karaismailoğlu, 18 yılda, Hatay’a 5,5 milyar liralık hizmet yaptıklarını açıkladı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, geçtiğimiz hafta Cuma günü ilimize geldi. Cuma sabahı, havalimanında; Vali, Milletvekilleri ve diğer yetkililerce karşılanan Bakan Karaismailoğlu, gün boyu incelemelerde bulundu.
Bakan Karaismailoğlu, Cuma sabahı geldiği Hatay’da, ilk olarak Hatay Valiliği’ni ziyaret etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Valilik Şeref Defteri’ni imzalayarak, Vali Doğan’la makamında bir araya geldi. Bakan’ın Valilik ziyaretinde; Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Abdülkadir Özel, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Lütfi Kaşıkçı, Vali Yardımcıları Aydın Tetikoğlu, Nursal Çakıroğlu ve Yusuf İzci, Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Fatih Tosyalı, AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu ve ilgili kurum müdürleri hazır bulundu.
Bakan Karaismailoğlu Valilik’teki açıklamalarında şunları söyledi:
“Kökleri binlerce sene öncesine uzanan, tarihi ile hoşgörünün, kardeşliğin ve nice kadim medeniyetin beşiği Antakya’da sizlerle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade ediyor; Altınözü’nün, Arsuz’un, Belen’in, Defne’nin, Dörtyol’un, Erzin’in, Hassa’nın, İskenderun’un, Kırıkhan’ın, Kumlu’nun, Payas’ın, Reyhanlı’nın, Samandağ’ın, Yayladağı’nın güzel insanlarını muhabbetle selamlıyorum.
Türkiye bugün, bölgesiyle ve dünyayla bağlantılı hale gelmiş, Avrupa, Asya ve Afrika üçgeninin ticari koridorlarına hükmeden bir lojistik süper güç olmuştur. Hatay ise üç büyük inancın güzelliklerini taşıyan sosyal yaşamıyla, hoşgörülü, misafirperver insanıyla, toplumsal huzuru kültür olarak benimsemiş, dünyaya örnek olan bir coğrafyamız.
Son 18 yılda yapılan ulaşım ve iletişim altyapı yatırımlarıyla, Hatay’ı yeniden inşa ettik. Tüm bu yatırımların değeri 5 milyar 570 milyon liranın üzerindedir. Özellikle, Hatay ve bölgesiyle birlikte dört gözle beklenen, en önemli işlerimizden biri, Amanos Tüneli… Son birkaç aydır bu projenin üzerinde çok önemle, titizlikle durmaktayız. Bütün Hataylılara, bölgeye, Türkiye’ye bu müjdeyi vermek istiyorum. İnşallah en kısa zamanda buraya gelip, Amanos Tüneli’nin temelini atmak için beraber olacağız. Dünyanın ve ülkenin en güzel şehirlerinden Hatay’a hizmet etmeyi, her zaman mukaddes bir vazife olarak kabul ediyoruz.”
İLÇELERİ GEZDİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Hatay Milletvekilleri ile birlikte, bir dizi ziyaret ve incelemelerde de bulundu. 15 Ocak Cuma günü, beraberindeki heyet ile birlikte ziyaretlerine ilk olarak, Altınözü ilçesinde devam etmekte olan yol yapım çalışmalarını inceleyerek başlayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Altınözü-Antakya duble yol çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Altınözü Belediyesi’ni ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, Belediye Başkanı Rıfat Sarı ile bir süre görüştü.
HASSA’YA GİTTİ
İkinci ziyaretini Hassa Belediyesi’ne yapan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ziyaretinde şunları söyledi:
“Hatay için güzel projelere imza atacağız. İnşallah, devam eden projelerimizin bir an önce bitirmenin planlarını yapıyoruz. Onunla ilgili de şantiye ziyaretlerimizi yapıp, inşallah bunları da kısa zamanda bitirip, Hatay’ın ekonomisini, Hataylı vatandaşlarımızın yaşam kalitesini arttıracak projeleri en kısa zamanda bir bir bitireceğiz. Bu, bizim asli görevimiz. Ondan kimsenin şüphesi olmasın.
Tabii, hem bölgenin hem de Hatay’ın en önemli, en beklediği projelerden bir tanesi olan Amanos Tüneli ile ilgili de, son 3-4 aydır Sayın Cumhurbaşkanımızın rızasıyla, talimatları da doğrultusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. İşler yolunda gidiyor ve önemli ilerlemeler kaydettik. İnşallah en kısa zamanda bunun onaylarını alıp, ihalelerini yapıp, bu yıl içerisinde bütün ümidimiz tekrar Hatay’a gelip, Amanos Tünelinin temelini hep birlikte sizlerle birlikte atmanın heyecanını hissediyoruz. Onun sorumluluğu üzerimizde, takiplerini yapıyoruz. İnşallah bu müjdeli haberi sizlere veriyorum.
Bu hayırlı hizmetin, bölgenin geleceğine çok önemli etkileri olacak. Buradaki üretimi, istihdamı, ekonomiyi canlandıracak, çok daha arttıracak, bölgeye çok büyük değer verecek Amanos Tüneli’nin, inşallah en kısa zamanda temelini atmak için tekrar buraya geleceğiz.”
BAKAN İSKENDERUN’DA
Son olarak İskenderun Belediyesi’ni ziyaret eden Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, buradaki konuşmasında da şunları söyledi:
”Hatay’ın geleceğiyle ilgili, Valimiz Rahmi Doğan ve Milletvekillerimiz ile birlikte çok önemli görüşmelerde bulunduk. Devam eden işlerin bir an önce bitirilmesi için, yine hem Karayolları nezdinde hem diğer birimlerimiz, hem yükleniciler huzurunda, bu işlerin, 12 tane devam eden kara yolu projemizin bitirilmesi için önemli görüşmelerde bulunduk. Bunların takipçileri olacağız.”
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, akşam saatlerinde hava yoluyla şehrimizden ayrıldı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ