Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,74 / Satış: 6,77
€ EURO → Alış: 7,56 / Satış: 7,59

Bakan Selçuk’la dolu dolu bir gün

Bakan Selçuk’la dolu dolu bir gün
  • 14.01.2020
  • 568 kez okundu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un hafta sonu gerçekleşen Hatay ziyareti, Antakya ve İskenderun ağırlıklı, dolu dolu geçti. Valilik ve İskenderun Belediyesi ziyaretleri yanı sıra AKP İl Başkanlığı’nda Partili yöneticiler ve Partililerle bir araya gelen Bakan Selçuk, Eğitim Bir Sen’in yönetici ve Öğretmenleriyle de eğitim sorunlarını konuştu.

Bakan Ziya Selçuk, Eğitim Bir Sen üyesi Öğretmenler yanı sıra; Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen üyesi eğitimcilerle de bir araya gelse iyi olmaz mıydı? Madem eğitimde istekler ve sorunlar masaya yatırıldı, bu sendika üyesi Öğretmenlerin de görüşü alınamaz mıydı?

Bakan Selçuk, kendisine Valilik’te eşlik eden Hatay Milletvekillerinden CHP’li Serkan Topal’ın Partisi CHP İl Başkanlığı yanı sıra, hele hele Valilik ziyaretinde yine kendisini karşılayan Lütfü Savaş’ın başkanı olduğu Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne de ziyaretlerde bulunsaydı, çok daha şık olmaz mıydı? Hatay halkını bir bütün olarak kucaklamış olmaz mıydı?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Hatay Valisi Rahmi Doğan, Pazar sabahı İskenderun’da, hayırsever işadamlarıyla kahvaltıda bir araya geldi. 12 Ocak 2020 Pazar günü gerçekleşen davette, Bakan Selçuk, hayırsever işadamları ve vatandaşlara yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etti. Vali Doğan da, ilimize yaptıkları ziyaret ve anlamlı davet için Bakan Selçuk’a teşekkür etti. Kahvaltı sonrası, Bakan Selçuk, hayırsever işadamlarına teşekkür belgesi verdi ve birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.
Davete, Bakan Selçuk ve Vali Doğan yanı sıra; Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE) Rektörü Vekili Prof.Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Fuat Tosyalı, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, AK Parti İl Başkanı Mehmet Yeloğlu, Önceki Dönem Milletvekili İsmail Soylu, Türkiye Kızılay Derneği Antakya Şubesi Başkanı Şükrü Kudret Özbakış, İlçe Milli Eğitim Müdürleri, Hayırsever İşadamları ve vatandaşlar katıldı.
GÜNDEM: EĞİTİM
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, İskenderun temas ve incelemeleri sonrasında Antakya’ya geçti ve Hatay Valisi Rahmi Doğan’ı ziyaret ederek, Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. 12 Ocak 2020 Pazar günü gerçekleşen ziyarette, Hatay’ın eğitim için gerekli ihtiyaçları ve eğitimin çok yönlü değerlendirilmesi konusunda görüş alışverişinde bulunuldu.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un ziyaretinde, Vali Rahmi Doğan yanı sıra Hatay Milletvekilleri Hacı Bayram Türkoğlu, Hüseyin Yayman, Hüseyin Şanverdi, Sabahat Özgürsoy Çelik, Serkan Topal, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Hasan Kaya, İskenderun Teknik Üniversitesi Rektörü Vekili Prof.Dr. Selçuk Mıstıkoğlu, Vali Yardımcısı Aydın Tetikoğlu, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Uğur Ertekin, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Milli Eğitim Müdürü Kemal Karahan, İlçe Milli Eğitim Müdürleri hazır bulundu.
Bakan Selçuk ve Vali Doğan, burada, ilimize yapılan ziyarete ilişkin açıklamalarda bulundular.
Bakan Selçuk, Valilik ziyareti ardından AK Parti İl Başkanlığı’na gitti, İl Başkanı, il yöneticileri ve Partili yöneticiler ile Partililerle bir araya geldi, soruları, istekleri dinledi, daha sonra da Eğitim Bir Sen Hatay Şubesi yönetici ve üyesi Öğretmenlerle eğitim sorunlarını masaya yatırdı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ