Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Bakan, Valiler, 66 Kadın Kooperatif Başkanı

Bakan, Valiler, 66 Kadın Kooperatif Başkanı
  • 17.10.2020
  • 114 kez okundu

Video konferansla görüştü

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk başkanlığında, Akdeniz illerinin valileri ile bu illerdeki kadın kooperatiflerinin başkanları önceki gün video konferans yöntemiyle sektörü masaya yatırdı. Sorunlar ihtiyaçlar yapılanlar ele alındı.
Hatay Vali yardımcısı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Sandıkçı ve Kadın kooperatifleri adına Nidal Özdemir video konferansa katıldı.
Akdeniz bölgesinde bulunan 8 ilin Valileri ve illerde faaliyet gösteren toplam 66 kadın kooperatifinin temsilcilerinin katılımıyla 2. Akdeniz Bölgesi Kadın Kooperatifleri Buluşması toplantısı gerçekleştirildi. Toplantı video konferans yöntemiyle yapıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk kadın kooperatiflerinin gelişmesinde bakanlıklar arası yürütülen projeleri katılımcılar ile paylaşarak Türkiye genelinde 111 yeni kadın kooperatifin kurulmasında da son aşamaya gelindiğini kaydetti.
Ardından toplantıya katılan 8 ilin Vali ve Vali vekilleri illerinde yürütülen çalışmalar ile ilgili bilgi verirken ,
Daha sonra 8 ilin örnek teşkil eden kadın kooperatifleri tek tek söz aldı. Bu sırada Hatay adına konuşmacı olarak Antakyalı kadın kooperatif başkanı Nidal Özdemir konuşmacı olarak seçildi. Nidal Özdemir şunları aktardı:
“Hatay Büyük Şehir Belediye Başkanımız Doç. Dr. Lütfü Savaş ‘ın 2017 yılında “Hatay’ın Çiçekleri Çiftçinin Ekmeği ” projesi ile kurulan ve Çiçek fidesi üretimi ve pazarlaması alanında ekonomiye değer katmak üzere çalışan bir koop olduğumuzu anlattık. Expo 2021 e tüm katılımcıları davet ettik ve kooplerin güçlü sermayeler karşısında avantajlı duruma geçebilmeleri için vergi ve kdv muafiyeti talep ettik. Üniversiteden yeni mezun kadın girişimcilerin kooperatifler aracılığı ile istihdamının desteklenmesi gerektiğini anlattık. KOP DES Kapsamında kazandığımız projemizden bahsettik.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ