Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,78 / Satış: 7,81

BAKIR, Çarşaf Liste reddine üzgün

BAKIR, Çarşaf Liste  reddine üzgün
  • 26.02.2020
  • 840 kez okundu

Seçme-seçilme Hakkına Gasp…

CHP’nin Pazar günkü İl Kongresi’nde İl Başkanlığına aday olan, ancak gerekli 60 imza yerine 57 imza toplayabildiği için tüzük gereği adaylığı kabul edilmeyen Ferda Bakır, gelişmelere üzüldüğünü, ancak Parti içinde çalışmalarını sürdüreceğini, mücadeleye de devam edeceğini bildirdi.
Kongreyi değerlendiren Ferda Bakır, antidemokratik şekilde seçime girmesinin engellendiğini öne sürdü ve şöyle devam etti:
“Ne yazık ki, demokrasiyi savunan bir Partide, ‘çarşaf liste istemiyoruz, tek adaylı bir seçim olsun’ mantığıyla blok liste oylandı ve insanların, seçme ve seçilme hakkı gasp edildi. Antidemokratik olarak, seçime girmem engellendi. Seçime girmem için gerekli ve yeterli imzalar toplanmasına rağmen, çeşitli baskılarla mükerrer oylar bahane edilerek, divanda imzalar geri çektirildi. İmzalarını çekmeyenler ise arabalarında oturtuldu, dışarı çıkarıldı. 3 eksik oyla seçime giremedim. Trajedi ise, kadın delegelerin, bir kadın adaydan, seçime giremesin diye imzalarını geri çekmesiydi.”
CHP Genel Başkanlık mücadelesinde yeterli imza toplayamayan Muharrem İnce için Genel Başkan’ın eksik imzaları tamamlattırdığı, İYİ Parti’nin TBMM’ye girebilmesi için de ödünç Milletvekili verdiği bir Partide adaylığının engellenmesine üzüldüğünü belirten Ferda Bakır, “Partimizi daha etkin, daha güçlü ve verimli hale getirme adına mücadelemiz devam edecektir. Bu bir dik duruş ve emeği sahiplenme mücadelesidir. Sevgiyi hakim kılma mücadelesidir” açıklaması yaptı. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ