Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,66 / Satış: 8,69
€ EURO → Alış: 10,31 / Satış: 10,35

Balıkta kurala uymayana Para ve Hapis Cezası

Balıkta kurala uymayana  Para ve Hapis Cezası
  • 16.11.2019
  • 424 kez okundu

48 yıl sonra güncellenen Su Ürünleri Kanunu, yasak avlanan balıkçıların adeta kabusu oldu. Yeni kanun ile beraber, zaman ve boy yasağına uymayan kural dışı balıkçılara 250 bin TL’ye kadar para cezası uygulanırken, trolle avcılık yapanlara ise hapis cezası verilecek.
Su Ürünleri Kanunu’nun, denizlerin bereketli günlerine dönmesine katkı sağlayacağını belirten yetkililerin görüşüne göre, yeni kanun, zaman ve boy yasağına uymayan kural dışı balıkçıların kabusu olacak. Balıkçılık sektörünün sorunlarına cevap veren yeni kanunla birlikte birçok cezanın artırıldığını ifade eden balık sektörü temsilcileri, yapılan yenilikler ve artan cezalar sayesinde, azalan balık stoklarının ve kaybolan ekonomik balık türlerinin tekrar eski haline geleceğini söyledi.
Balıkçılar, düzenlemenin getireceği değişime dikkati çekerek, “Kanun denizlerin bereketli günlerine dönmesine katkı sağlayacak. Kurallara uyan balıkçılar destekleniyor. Yeni kanun, zaman ve boy yasağına uymayan kural dışı balıkçıların kabusu olacak” diye konuştu. -Mehmet Durmaz-

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ