Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,79 / Satış: 6,81
€ EURO → Alış: 7,40 / Satış: 7,43

Barış Atay’ın oyununa ‘yasak’ mı?

Barış Atay’ın oyununa ‘yasak’ mı?
  • 11.01.2018
  • 1.040 kez okundu

Türkiye’nin birçok yerinde sahnelenen ve sahnelenmeye de devam edilen, Onur Orhan’ın yazdığı ve oyuncu Barış Atay’ın sahneye taşıdığı “Sadece Diktatör” adlı oyunun Artvin durağı beklenmedik bir sorunla karşılaştı.
Artvin merkezde bulunan Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde sahnelenmesi planlanan Onur Orhan’ın yazdığı ve oyuncu Barış Atay’ın sahneye taşıdığı “Sadece Diktatör”, İl Özel İdaresi tarafından ‘sakıncalı’ bulundu.
Artvin İl Özel İdaresi tarafından Genel Sekreter Yardımcısı Abdurrahman Anlaş imzasıyla gönderilen yazıda şu ifadeler yer aldı:
“Valilik Makamına vermiş olduğunuz 19/12/2017 Tarih ve 4 Sayılı yazınız Valilik Hukuk İşleri Şube Müdürlüğünce incelenmiş olup adı geçen tiyatro oyununun oynanmasına izin verilmiştir ancak idaremizce tiyatro konusunun yeniden incelenmesi sonucu oyun içeriği tarafımızdan uygun görülmemiş olup salon kiralamasının yapılamayacağının bilinmesini önemle rica ederim.”
Barış Atay’ın ‘Sadece Diktatör’ oyunu sahnelenmeye başladığından bu yana Ankara, Van, Antalya, Burdur, Denizli, Uşak, Alaşehir, Manisa, Konya illerinde engellemeye uğradı. -Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ