Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,51 / Satış: 6,54
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,24

Barışçıl iletişim semineri

Barışçıl iletişim semineri
  • 22.02.2017
  • 1.840 kez okundu

Barış Şehri Hatay-Antakya’da Türk ve Suriyeli Öğretmenlere
İlimizde, Türk ve Suriyeli Öğretmenlere yönelik ‘Barışçıl Eğitim Semineri’ gerçekleştirildi.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Öğretmen Akademisi Vakfı arasında yapılan işbirliği protokolüne istinaden, ülkemize gelen Suriyeli öğrencilerin öğrenim gördükleri okulların öğretmenleri ile Türk okullarındaki öğretmenlerin kaynaşması amacıyla gerçekleşen Seminer, Antakya 23 Temmuz İlkokulu’nda görev yapan öğretmenler ile aynı okul binasında eğitim öğretim yapan İstiklal Geçici Eğitim Merkezi Okulu öğretmenlerine yönelik verildi. ÖRAV (Öğretmen Akademisi Vakfı) tarafından 23 Temmuz İlkokulu ve İstiklal Geçici Eğitim Merkezi’nde görev yapan Öğretmenler, pilot uygulama olarak seçildi. Bu seminerin, ÖRAV tarafından Türkiye genelinde diğer okullarda da uygulanacağı ve bu seminerde yapılan ve yaşananların diğer seminerlere ışık tutacağı vurgulandı.
Her iki okulun öğretmenlerinin tanışması, kaynaşması ve ortak çalışmalar yapabilmesi amacıyla iki gün olarak düzenlenen seminerde, Öğretmenler, karışık gruplar halinde oyunlar oynadı, şarkılar söyledi, ekip çalışmaları yaparak kaynaşma sağlandı. Seminere katılan öğretmenlerin hayli keyif aldıkları gözlenirken, yaparak ve yaşayarak öğrenmenin daha eğlenceli ve kalıcı olduğu tezi bir kez daha doğrulandı.
23 Temmuz İlkokulu Müdür Cemil TEMEL ve İstiklal Geçici Eğitim Merkezi Koordinatör Yardımcısı Jouma WAİS, ÖRAV Vakfı’na ve öğretim görevlilerine teşekkür etti ve bu çalışmaların devamlı olması dileğinde bulundu. -Mehmet Özgün-

 

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ