Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,50 / Satış: 8,54
€ EURO → Alış: 10,04 / Satış: 10,08

Baro’da Staj Eğitimi

Baro’da Staj Eğitimi
  • 11.12.2019
  • 458 kez okundu

Hatay Barosu Staj Eğitim Merkezi’nin yeni eğitim dönemi ilk eğitim çalışması, 7 Aralık Cumartesi günü saat 13.30’da Sınav Koleji’nde gerçekleştirildi. Yeni staj dönemi açılışı ve tanıtım programına; Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, Genel Sekreter Av. Asena Aslan Şener, Sayman Av. Mehmet Ezer, Yönetim Kurulu üyeleri Av. Mustafa Sıraç ve Av. Adnan Eryılmaz, Staj Kurulu Başkanı Av. Hatay Tut, Staj Kurulu üyeleri Av. Yusuf Ak, Av. Hatice Esra Doğan, Av. Salih Mahsenoğlu ve stajyer avukatlar katıldı.
Programın açılışında, Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, hukuki konularda görüş ve düşüncelerini paylaştı, stajyerlerin yükümlülüklerini anlattı. Staj Kurulu Başkanı Av. Hatay Tut ise yeni dönemde yapılacak staj eğitimi programı hakkında bilgi verdi. Ardından tek tek kendini tanıtan Yönetim ve Staj Kurulu üyeleri, yeni dönemde stajyer avukatlara başarı diledi. Stajyerlere, Baro tarafından bastırılan ajanda ve takvim yanı sıra staj dönemi hakkında bilgi içeren Stajyer El Kitabı ve Avukatlık Kanunu hediye edildi.
Programın ikinci kısmında, Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez, stajın usul ve esasları hakkında bilgi vererek, Avukatlık mesleğini tanıttı ve Avukatlık Kanunu ile Türkiye Barolar Birliği meslek kurallarının stajyerlerin rehberi olması hususunu hatırlatarak, Baro tarafında bastırılan Avukatlık Kanunu kitabını bütün stajyerlerin okumasını ve yanından ayırmamasını istedi.
Programın sonunda, Başkan Dönmez, Stajyer Avukatlara başarı diledi ve yeni staj döneminin verimli bir şekilde geçmesini temenni etti. -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ