Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,28 / Satış: 9,32

BARO’dan: 23 Nisan mesajı

BARO’dan: 23 Nisan mesajı
  • 24.04.2018
  • 731 kez okundu

Hatay Barosu, dün 98. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı. Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez imzalı mesaj şöyle:
“Birinci Dünya savaşından sonra ülkemiz işgal edilmiş ve Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, vatanı kurtarmak için çok büyük güçlüklerle 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi kurulmuştur.
Ülkemiz bu meclisin yönetiminde uzun, zor ve büyük bir savaş olan Kurtuluş Savaşı sonunda, 29 Ekim 1923’te Türkiye Cumhuriyeti’ni kurdu.
Cumhuriyetimizi kuran Türkiye Büyük Millet Meclisi, ülkenin geleceği olan çocuklara kuruluş günlerini armağan etti. Çünkü onlar çocukları barışın, sevginin, umudun ve kardeşliğin simgeleri olarak görüyor, aydınlık yarınlar için çocuklarımıza güveniyorlardı.
Cumhuriyet, çocuklarımızın laik, demokratik ve çağdaş değerlere sahip çıkması ile anlamlıdır. Çocuklara düşen görev ülkemize daha aydınlık yarınlar kurmak için iyi yetişmek, bilgili, becerili bireyler olmaktır. Bunun için çocuklarımız çağın gerektirdiği niteliklerde, huzurlu ve mutlu ortamlarda yetiştirilmelidir.
Ülkemizin, Cumhuriyetimizin ve Baromuzun temel kuruluş felsefesini oluşturan Ulusal Egemenlik idealini bizlere , geleceğimizi oluşturan çocuklarımıza emanet ve armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ile tüm mücadele arkadaşlarının anıları önünde saygıyla eğiliyoruz.
Tüm meslektaşlarımızın ve Ulusumuzun geleceğini biçimlen-direcek olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını saygıyla, sevgiyle kutluyoruz.” -Selvi Günay-

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ