Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Baro’ya Destek Ziyareti

Baro’ya Destek Ziyareti
  • 16.05.2020
  • 1.438 kez okundu

Hükümetin, Türkiye Barolar Birliği ile Meslek Odalarının seçim yöntemlerine yönelik değişiklik yapma şeklindeki girişimleri üzerine, ilimizde bazı sendika yöneticileri Hatay Barosu’na ziyaretle, uygulamaya karşı olduklarını ve Baroların yanında olduklarını bildirdi.
Hafta başında Hatay Barosu’na gerçekleşen ziyarete; DİSK Genel İş Hatay Şube Başkanı Yusuf Berkyürek, Eğitim-Sen Hatay Şube Başkanı Özgür Tıraş, Eğitim-Sen Hatay Şube Hukuk Sekreteri Mutlu Aymaz, Tarım Orman-Sen Hatay Şube Temsilcisi Kadri Gönüllü, SES Hatay Şube Hukuk Sekreteri Nilgün Aşkar katıldı. Heyet üyeleri, Barolar ve Meslek Odalarının seçim sistemini değiştirme ve etkisizleştirilmeye yönelik yasa değişikliğine ilişkin olarak, Hatay Baro Başkanı Av. Ekrem Dönmez’e destek ziyaretinde bulunduklarının altını çizdiler.
Baro Başkanı Av. Dönmez, önceden de ifade edildiği gibi, yapılmak istenen düzenlemenin zamanında çok istediği ve denediği halde, FETÖ’nün girişmeye hiç cesaret edemediği bir projesi olduğunu, Baroları bölerek zayıflatma, vesayet kurma, gruplara, ideolojilere ayırma ve kamplaştırma amacı güden bu girişimin hedefinde Avukatların mesleki dayanışmasında ve yurttaşlarımızın adalete erişiminde en önemli unsur ve yurttaşlarımızın nefesi olan Barolar olduğunu ifade etti.
Sendika temsilcileri de, iktidar tarafından Barolar ve Meslek Örgütleri TTB- TMMOB’un Anayasadan ve yasalardan kaynaklı haklarının törpülenmesi amacı taşıyan düzenlemelere karşı Barolar ve Meslek Örgütleri ile her türlü dayanışma içinde olacaklarını, toplumun susturulması ve muhalefetin yok edilmesi amacı taşıyan düzenlemelere karşı birlikte mücadele edilmesi gerektiğini dile getirdiler. -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ