Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,38 / Satış: 8,41
€ EURO → Alış: 9,96 / Satış: 10,00

Baro’ya göre Hastane açıklaması, saldırı ile eşdeğer!

Baro’ya göre Hastane açıklaması, saldırı ile eşdeğer!
  • 12.06.2021
  • 438 kez okundu

Şiddet dili kullanıldı

Hatay Barosu, hafta içinde Samandağ’da Özel Güneypark Hastanesi’nde icra işlemini uygulamak üzere görevli giden İcra Müdürü ile Avukatın saldırıya uğramaları olayına ilişkin açıklamasının ardından, karşı cevabi bir açıklamada bulunan Hastane Yönetimi’nin bu son açıklamasının, saldırı ile eşdeğer olduğunu savundu ve şiddet dili kullanıldığını öne sürdü.
Hatay Barosu açıklamasında, 8 Haziran Salı günü yaşanan olayda, Baro’ya kayıtlı Av. Sercan Gezer ile Samandağ İcra Müdürü Ali Duman’a yapılan saldırıya ilişkin kınama mesajının ertesi gün paylaşıldığı hatırlatıldı ve aynı tarihte, saldırının yapıldığı Güneypark Hastanesi Yönetim Kurulu tarafından suç unsuru içeren, gerçeklerden ve samimiyetten uzak bir basın açıklaması yayınlandığının öğrenildiği kaydedildi.
Baro açıklaması şöyle:
“Basın Metni, yapılan saldırı ile eş değer hazırlanmıştır. Bu dil, şiddet dilidir. Meslektaşımızı suçlayan, şiddeti haklı kılan bu açıklamayla, Güneypark Hastane Yönetimi, saldırıyı sahiplenmiştir. Şiddetin karşısında olması gerekirken, fazlası ile kastını aşan, saldırgan ve saygısız bir dille meslektaşımızı ve Baromuzu hedef gösteren ilgilileri kınadığımızı, ihmal ve yardım sureti ile failler ile hareket edenlere karşı da konunun takipçisi olacağımızı belirtmek istiyoruz.
Bu tür hedef gösteren ve şiddeti öven açıklamalarla sinmeyeceğimizi, hukuksal alanda her türlü haklarımızı kullanacağımızı kamuoyuna saygılarımızla belirtiriz.” -Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ