Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,87
€ EURO → Alış: 7,72 / Satış: 7,76

Başarı, Sabırdan Beslenir

Türkan Barutçu Wisho
Türkan Barutçu Wisho
  • 11.01.2020
  • 543 kez okundu

Pablo Picasso, “çocukken herkes bir Sanatkardır. Zor olan, yetişkinken Sanatkar kalabilmektir” der. Değerli okurlar, SANAT’ın gelişimi, o toplumun kültürel değerlerinin yüksek oluşuyla doğru paralellik çizer. SANAT, insanlık tarihinin her döneminde “var olan” bir olgudur. İnsanlığın geçirdiği evrimler, yaşama biçimleri ve yaşama olan bakış açılarını değiştirmiştir.

Her dönemde ve her toplumda SANAT farklı görünümlerde ortaya çıkmıştır. Ruhunuzdaki  “öz” güzelliğini, size her zaman yansıtacak olan bir ESER, pozitif enerji vibrasyonu ile mekanımızda DEĞER katacaktır.

Samimi bir sohbet sırasında, arkadaşım aynen şunları söylemişti: “Aman Allah’ım, bir tabloya onca para koyacağıma, keyfimce bir tatil tercih ederim!” Ardından da epeyce gülmüştü. Kendince haklıydı belki, ama ülkemizin var olan sanatsal değerini korumak ve geliştirmek, muasır medeniyet seviyesine ulaşmamız açısından büyük önem taşımaktadır. Çünkü “eğitilemeyen toplumlar, yok olamaya mahkûmdur.”

Ticari amaç gütmeyen, kaliteli ruha dokunan resimler, cazibesini asırlarca korumuştur. Özellikle klasizme ait yapıtlar paha biçilmesinin yanında, tarih boyunca gönüllerde taht kurmuştur.

Leonardo da Vinci, Rubens, Raphael, Jean Lon Grome, Van Dyck, önemli isimlerden bazılarıdır.

Sanatı izlemek ruhu güzelleştirir, satın almak ise dünyanızı…

YAZARIN SON YAZILARI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ