Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,75 / Satış: 6,78
€ EURO → Alış: 7,66 / Satış: 7,69

Başkan Culha’dan ‘Geçmiş Olsun’

Başkan Culha’dan ‘Geçmiş Olsun’
  • 19.06.2018
  • 534 kez okundu

“Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum.”

Samandağ Belediye Başkanı Mithat Nehir, kentin Tomruksuyu Mahallesi’nde yumruklu saldırıya uğradı. Başkan Nehir, hastaneden darp raporu alırken, saldırıyı düzenleyen kişi ise gözaltına alındı.
-ÜZGÜNÜZ-
Saldırıya ilişkin bilgi veren Nehir, yumruklu saldırının hukuka uygun olmayan bir imar girişimine karşı belediyenin yaptığı müdahale üzerine olduğunu söyleyerek, “İmarla ilgili haksız, hukuksuz talebi olan bir vatandaş, belediye ekiplerinin rıza göstermediği bir imar konusunda bize karşı bir öfke biriktirmiş ve ilk karşılaşmada yumruklu saldırıda bulundu ve olay yerinden kaçtı. Üzgünüz, ama kamu hukukunu yok sayacak olanlara, saymak isteyenlere, bunları fırsatlara çevirmek isteyenlere izin ve fırsat vermeyeceğiz” dedi.
Samandağ Devlet Hastanesi’nden verilen raporda ise, vücutta acı veren bir sebep olduğu ifade edilerek, “Yapılan muayenede şuuru açık, oryante, kooperee, fiziki sol çene bölgesinde künt trawmaya bağlı ödem, hareket kısıtlılığı mevcut, çekilen çene grifisinde herhangi bir fraktüre rastlanılmamıştır” denildi.
-TAKİPÇİSİYİZ-
Yaşananlara ilişkin bir diğer açıklama da CHP Hatay İl Başkanı Halil İbrahim Özgün’den geldi. Özgün “Samandağ Belediye Başkanımız Mithat Nehir’e, Tomruksuyu Mahallesi’nde bugün bayram namazı sonrası yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Belediye Başkanımız Mithat Nehir’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. CHP yönetimi olarak, başkanımıza yapılan bu çirkin ve menfur saldırının her alanda takipçisi olacağız. Karanlık ve rantiyeci odakların şiddet aracılığıyla kirli emellerine ulaşmalarına asla izin vermeyeceğiz. Partimizin toplumcu ve halkçı ilkelerini cesaretle savunan, tehditlere rağmen kişi ve gruplara değil topluma hizmet veren Mithat Başkan yalnız değildir. CHP ailesi olarak başkanımızın yanında olduğumuzu deklare ediyoruz” dedi.
-DAYANIŞMA-
Bu konuda bir açıklama da Arsuz Belediye Başkanı Nazım Culha’dan geldi. Sosyal medya hesabı üzerinden kısa bir açıklama yapan Başkan Culha, “Samandağ Belediye Başkanımız Sayın Mithat Nehir’e yapılan çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Hiçbir saldırının Mithat Başkanı yıldıramayacağına inancımız tamdır. Kendisine geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor ve dayanışma halinde olduğumuzu kararlıca ifade ediyoruz” dedi.
-Tamer Yazar-

Etiketler: / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ