Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 8,57 / Satış: 8,60
€ EURO → Alış: 10,10 / Satış: 10,14

Başkan Eryılmaz meclis’te konuştu:

Başkan Eryılmaz meclis’te konuştu:
  • 19.05.2021
  • 588 kez okundu

Türkiye’nin en şeffaf belediyelerinden biriyiz

Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, Pazartesi günkü Mayıs ayı Meclis toplantısı sonrası yaptığı açıklamada, her ay düzenli şekilde gelir ile giderleri halkla paylaştıklarının altını çizerek, “Türkiye’nin en şeffaf belediyelerinden biriyiz” dedi.
Samandağ Belediye Başkanı Refik Eryılmaz, gündem dışı konuşmasında, altyapı çalışmalarından kaynaklı bütün yolların eşildiğini, ilçede sorunların sürmekte olduğunun altını çizdi ve şöyle devam etti:
“İlçe genelinde yaşanan problemler var ve bunların acil olarak çözülmesini bekliyoruz. Bu sorunların en kısa sürede çözülmesi için ilgili yerlerle görüşmelerimiz devam ediyor. Tabi ki bunun dışında, ekiplerimiz, tam kapanma dönemi dahil olmak üzere, ilçemizin farklı noktalarında özellikle ana arterlerde çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.
Atatürk Sahil Parkı Projesi’nde önemli bir mesafe kat ettik. Üst yapı ve peyzaj çalışmalarına başlayacağız. Gastronomi Köyü Projesi’nde de de çalışmalar devam ediyor. Üst yapı çalışmalarına en yakın zamanda başlayacağız ve kısa süre içerisinde tamamlayacağız. İmkanlarımız kısıtlı olmasına rağmen, hizmetlerimizi aksatmadan sürdürüyoruz. Geldiğimiz günden beri, şaibesiz ve şeffaf bir yönetim anlayışıyla yolumuza devam ediyoruz. Her ay yaptığımız harcamaları, tek tek ve kalem kalem, gelir gider tablosu olarak kamuoyu ile paylaşıyoruz, paylaşmaya da devam edeceğiz. Türkiye’nin en şeffaf belediyelerinden biri olduğumuza inanıyorum.
Biz, her türlü eleştiriye açığız, ama burada bir ayrım var, eleştiri ve iftira. İftira atmak, bu memleketin geleceğine ve çocuklarına haksızlıktır. Çocukların ruhunu kirletmeye hakkınız yok. İçinizde şüphe varsa, buraya gelebilir, istediğiniz bilgiyi alabilirsiniz. Hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şey yok. Şeffaf bir yönetimiz ve şeffaf olmaya devam edeceğiz. Var gücümüzle, bu ilçeye çözüm üretmeye çalışıyoruz.
Bu ilçeyle ilgili kaygısı olan varsa, buyursun gelsin, birlikte konuşalım. Bize öngörü, düşünce ve projelerini söylesin, hep birlikte bu ilçe için mücadele edelim. Ama sadece iftira atarak ve karalayarak bu memlekete zarar verirsiniz ve buna hakkınız yok. Biz, her şeye rağmen, bütün engellemelere ve karalamalara rağmen, bütün gücümüzle hizmet üretmeye devam edeceğiz. Samandağ’ın makus talihini değiştireceğiz. Bunu başaracağız.
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ