Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,76 / Satış: 7,79

Başkan Gül, çalışmalarını ve projelerini aktardı…

Başkan Gül, çalışmalarını ve projelerini aktardı…
  • 06.05.2020
  • 154 kez okundu

Belen, Hak Ettiği Hizmetleri Almaya Başladı

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, göreve geldiği günden bu yana yaptığı projeleri ve yapacağı çalışmaları anlattı, Belen’in hak ettiği hizmetleri almaya başladığını vurguladı.
Göreve geldiğinde, Belen’in bulunduğu borç durumuna karşı şaşkınlık içerisinde kaldığını ifade eden Başkan Gül, “Önceki belediye başkanları, Belen’de mutlaka güzel hizmetler yapmışlardır. İyi niyetle, gayretle çalışmalar gösterdiler. Belen de ilk göreve başladıktan sonra, borcun çok yüksek rakamlarda olması beni şaşırtan olaydı. Geçen yıl itibariyle, Belen Belediyesi’nin bütçesi 27 milyondu. Bu yıl, 30 milyon civarında, ama borcumuz da 100 milyonun üzerinde. Yani Belen Belediyesi’nin 3 yıllık bütçesine yakın miktarda borcu var. Bizi ilk hayal kırıklığına uğratan tablo buydu. Onun dışında, Belen Belediyesi’ne kurumsal bir kimlik kazandırmak gerekiyordu. Bu manada da eksikleri gördük, gözlemledik. Ekibimizle birlikte oturduk, ‘önce bu kurumsal kimliği nasıl kazandırabiliriz’in mücadelesine girdik ve bu noktada adımlar atmaya başladık. Borçlarımızla ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Gereken gayreti göstererek, borcun bir miktarını ödemeye başladık. Umarım, zamanla hayırlı sonuçlar alacağız ve Belen’in borç yükünü azaltmış olacağız” dedi.
Koronavirüs mücadelesinde Hatay’ı şanslı gördüğünü ifade eden Başkan Gül, şöyle devam etti:
“Hatay genelinde; Valimiz, ilçemizde Kaymakamımız, İlçe Jandarma, Emniyet, Milli Eğitim, diğer kurum kuruluşlar ve Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, Belen’de koordineli bir şekilde çalışmalar gerçekleştirdik. Ayrıca kendimiz de imkanlar dahilinde ekstra bir şeyler yapmaya çalıştık. Günün her saati, vefa grubumuz çalışmakta. Vatandaşın ihtiyacına birebir cevap vermekteyiz. Maske dağıtımından dezenfektana kadar, ekibimiz, şehrin tamamında çalışmalar yapıyor. Hatay’ın birçok ilçesinde ceza yiyen vatandaşlarımız var, ama Belen de ceza yiyen vatandaşımız yok. çünkü Belen halkı kurallara uyuyor. Bu çok önemli. Belen halkına, hassasiyetinden dolayı bir kez daha teşekkür ediyorum.”
İnsanları Belen’e çekmek için çalışmalar yaptıklarını ve Belen’in mesire, yayla alanlarını öne çıkarma gayreti içinde olduklarını da sözlerine ekleyen Başkan Gül, “Mesire alanlarını çoğaltıyoruz. Bir tanesi hazır. Atıl olan Soğukoluk piknik alanını, 5 yıldızlı otelin bahçesi gibi bir görünümüne kavuşturduk. İnşallah, salgından sonra halkımız oradan faydalanabilecek. Bir mesire alanı daha için Orman Bakanımızla da görüştük. Olumlu cevap aldık. Bir yıl sonra, inşallah bu alanları 3’e çıkartacağız. Belen de bulunan tarihi mekanlarla ilgili olarak da yetkili mercilerle görüşmelerimizi yaptık. Bunların yenilenmesi ve restorasyonu için çalışmalarımıza başladık. Tarihi güzelliklerimizi de inşallah herkesin hizmetine sunacağız” dedi.
İlçede atıl durumdaki tarım arazilerini ağaçlandırmaya başladıklarını da belirten Başkan Gül, sözlerini şöyle tamamladı:
“60 dönüm arazi üzerine, toplamda 1700 adet ceviz ağaçlarını ektik. 15 gün boyunca, 12 personel ve belediyemize ait araçların yardımıyla, ceviz ekim çalışmalarını gerçekleştirdik. Benlidere Mahallemiz, ceviz üretimi anlamında ilçemizde önemli bir konuma sahip. Bu ekim, aslında bir başlangıç. Bundan sonra, belediyemize ait kullanılmayan tüm arazilerimize çeşitli ekimler yaparak, atıl halden verimli arazilere dönüştüreceğiz. Şimdi de atıl bir araziyi daha zeytin tarlası haline getireceğiz.” Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ