Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,31 / Satış: 7,34
€ EURO → Alış: 8,65 / Satış: 8,69

Başkan Savaş, AB Büyükelçilerine EXPO’yu anlattı

Başkan Savaş, AB Büyükelçilerine EXPO’yu anlattı
  • 11.07.2020
  • 232 kez okundu

Başkan Lütfü Savaş, 23 Nisan-29 Ekim 2021 tarihleri arasında Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Antakya ve İskenderun’da gerçekleştirilecek olan Expo 2021 Hatay için, hazırlıklar kapsamında, Büyükelçileri bilgilendirdi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, önümüzdeki yıl gerçekleşecek EXPO 2021’e hazırlanıyor. Etkinliğin, uluslararası alandaki tanıtım ve iletişim çalışmaları için de düğmeye basılırken, ilk önemli tanıtım toplantısı da AB Büyükelçileri ve diplomatik temsilcileriyle yapıldı. Pandemi nedeniyle, toplantı zoom üzerinden yapıldı. Başta Avrupa Birliği Büyükelçisi Christian Berger olmak üzere, 27 AB ülkesinin büyükelçi ve diplomatik temsilcilerinin katıldığı toplantı 1,5 saat sürdü.
Christian Berger’in, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ı ve EXPO’yu tanıttığı kısa açılış konuşmasıyla başlayan online toplantı, Başkan Lütfü Savaş’ın; Hatay’ın tarihi ve turistik değerlerini, Antakya ve İskenderun’da inşası süren EXPO alanlarının tanıtımını ve EXPO teması ve alt temalarını içeren sunumuyla devam etti.
Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, sunumunun sonunda, AB Büyükelçileri ve diplomatik temsilcilerinden, kendi ülkelerinde özellikle bahçecilik ve gastronomi alanında öne çıkan kentlerin Hatay’la tanıştırılmasını ve yine kendi ülkelerinde bu alanlarda uzmanlaşmış şirketlerin EXPO’ya yönlendirilmesini istedi.
Ardından Berger’in sorularını cevaplayan Başkan Lütfü Savaş, Hatay’daki mültecilerin durumuna ilişkin tüm büyükelçi ve diplomatik temsilcilerden destek talebinde de bulundu.
Toplantı, Başkan Lütfü Savaş’ın AB Büyükelçileri ve diplomatik temsilcilerini tolerans ve hoşgörü başkenti Hatay’a davetiyle son buldu. -Cemil Yıldız

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ