Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 7,38 / Satış: 7,41
€ EURO → Alış: 8,96 / Satış: 8,99

Başkan Savaş, hemşerilerinin tebriklerini kabul etti

Başkan Savaş, hemşerilerinin tebriklerini kabul etti
  • 18.04.2019
  • 709 kez okundu

Zaferin mutluluğunu bir kez daha paylaştı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATMEK Konferans Salonu’nda hemşerilerinin tebriklerini kabul etti. 31 Mart yerel seçimlerinde en yakın rakibine 110 bin fark atarak yeniden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine layık görülen Başkan Savaş, desteklerini esirgemeyerek her zaman yanında olan hemşerileri ile zaferinin mutluluğunu bir kez daha paylaştı.
Hemşerileri tarafından yoğun sevgi seli ile karşılanan Başkan Savaş yaptığı konuşmada, “Bizi bu şekilde heyecanlı ve kalabalık karşıladığınız için hepinize canı gönülden teşekkür ediyorum. Hatay çok özel bir şehir ve bu şehrin insanları da bizim için özel. 10 yıldır beni belediye başkanlığı görevine layık görüyorsunuz. İnşallah 3. dönemde de sizlere hizmet etmenin onurunu yaşarız. Seçim süreci meşakkatli bir süreçti, bu süreçte sadece Cumhuriyet Halk Partili ve İYİ Partili değil, bu partilerden olamayan ama gönlü bizimle olan birçok dostumuz da bizimle oldu. ‘Hatay daha güzel olsun, daha iyi yönetilsin, Hatay’daki sosyal barış daha fazla olsun ve Hatay’ı sağ salim huzurlu bir şekilde geleceğe taşıyalım’ diyerek bizlere destek olan, Hatay’ın geleceği için bizimle yol arkadaşlığı yapan bütün hemşerilerime canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.
Başkan Savaş konuşmasının devamında “Son 5 yılda çetin bir dönem yaşadık, muhalefette olup da mecliste çoğunluğu elde eden meclis üyesi arkadaşlarımızın birçoğu Hatay’ın geleceği ile ilgili güzel projelerin birçoğuna ‘hayır’ dediler. Eminim ki bu seçimden sonra; değişen ve değişmeyen arkadaşlarımız, Hatay’ın değişimi konusunda bizimle omuz omuza hizmet etmenin onurunu yaşayacaktır. Biz hem mecliste hem Hatay’ın bütününde huzura katkı sağlamak, Hatay’ın önünü açmak, Hatay’ın gelişimine hızlı bir şekilde ivme kazandırmak için hem siyasi partiler, hem STK’lar hem muhtarlar, hem de kanaat önderleri ve hemşerilerimiz ile birlikte olmaya varız. Hatay’ı değiştirecek tüm projelerde, tüm adımlarda Hatay halkı adına büyükşehir belediyesi üstüne düşeni yapacaktır, hiç kimsenin bu konuda endişesi olmasın. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde hem Hatay’da yapmayı planladığımız hizmetlerimizi tamamlayacağız hem de Hatay’ın HADO’sunu hayata geçirmeye çalışacağız. Hatay’ımızın gastronomisi ile hem ekonomimiz hem ticaretimiz hem de turizmimiz şaha kalkacak. EXPO 2021 ve gastronomi ile birçok insanımıza iş imkanı sağlayacağız. Ayrıca çiftçilerimize, fidancılık, çiçekçilik, hayvancılık ve zeytincilik konusunda da destek olacak projelerimiz var. Atılacak çok adımımız gidilecek çok yolumuz var. Siz seçimde bir belediye başkanına değil, şehrin geleceğine, yollarına ve aydınlık yüzüne destek verdiniz. Bu destek hiçbir şekilde sonuçsuz kalmayacak. Sorunları tek tek ve birlikte çözeceğiz. Bugün burada bizi onurlandıran başta milletvekillerimiz, her iki partideki yöneticilerimiz ve bütün kademedeki arkadaşlarım olmak üzere tüm dostlarımıza canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun, çok teşekkür ediyorum, sağ olun, var olun” dedi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ