Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: / Satış:
€ EURO → Alış: / Satış:

Başkan Yavuz’dan “Sağlık Haftası” Kutlama Mesajı

Başkan Yavuz’dan “Sağlık Haftası” Kutlama Mesajı
  • 09.04.2020
  • 187 kez okundu

Sağlıklı İnsan, Mutludur ve Verimlidir…

Kırıkhan Belediye Başkanı Ayhan Yavuz, 7-13 Nisan “Sağlık Haftası” dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Yavuz, mesajında şunlara yer verdi:
“Atalarımız, ‘Her şeyin Başı Sağlıktır’, ‘Sağlam Kafa Sağlam Vücutta bulunur’ diyerek, sağlığın önemini güzel ve anlamlı bir şekilde yorumlamışlardır. Bireylerin hastalıksız, rahat ve huzurlu yaşamasına ‘sağlık’ denir. Sağlığı yerinde olmayan insan hiçbir işte başarılı olamaz, hayatını devam ettirirken ailesine ve ülkesine verimli olamaz.
Sağlık konusu, yalnız kişileri değil tüm insanlığı ilgilendirir. Sağlıklı insanlar mutludur ve verimli olur, ülke ekonomisine olumlu bir katkı sağlar. Sağlıklı ve mutlu insanlardan, sağlıklı ve mutlu bir millet meydana gelir. Sağlığımızı koruyarak hem ailemize karşı olan sorumluluklarımızı, hem de vatandaşlık görevimizi yerine getirmiş oluruz.
Özellikle dünyayı ve ülkemizi tehdit eden koronavirüse (Kovid-19) karşı, ülkemizdeki bütün sağlık personelimiz, kendi hayatlarını dahi düşünmeden sıra dışı bir gayret göstermektedirler. Bu vesile ile bir kez daha bütün sağlık personelimize sonsuz şükranlarımı sunarım.
Dünya milletleri, sağlık işlerinde birbirine yardımcı olmak ve sağlıklı yaşamaya dikkat çekmek için, Birleşmiş Milletler Örgütü’ne bağlı olarak, 7 Nisan 1948’te Dünya Sağlık Teşkilatı’nı kurdular. Bu nedenle her yıl 7 Nisan ‘Dünya Sağlık Günü’, 7–13 Nisan ise ‘Sağlık Haftası’ olarak kutlanmaktadır.
Her birey, dünyanın neresinde olursa olsun, sağlıklı bir yaşam hakkına sahiptir. Bu sebeple sağlık personelimiz başta olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın Sağlık Günü ve Sağlık Haftası’nı kutlar, ‘Sağlıktan büyük zenginlik yoktur diyerek’ herkese sağlıklı huzurlu bir yaşam dilerim” dedi. Mehmet ÖZGÜN

Etiketler: / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ